Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

BDM: Kruk Raport Analityczny "KUPUJ"

16.04.2018 10:08  Wyniki spółek
Decydujemy się na zmianę naszego nastawienia wobec walorów Kruka. Z uwagi na skalę przeceny licząc od szczytów z 2017 roku oraz przyjętą perspektywę budowy wyników w kolejnych okresach podnosimy nasze zalecenie do Kupuj i wyznaczamy cenę docelową na poziomie 301 PLN/akcję.

Zakładamy, że okres krótkotrwałych turbulencji spółka ma już za sobą. Mamy na uwadze, że w minionych miesiącach obserwowaliśmy efekt zderzenia zbyt wysokich oczekiwań rynku wobec Kruka (po wyjątkowo mocnych odczytach wynikowych za 1H’17) z pewnymi, w naszej ocenie przejściowymi, trudnościami związanymi z budową organizacji we Włoszech.
 
Dodatkowo, impulsem dla zmiany rekomendacji jest dla nas obserwowana „racjonalizacja” polskiego rynku po wcześniejszych „dziwnych” kwartałach. Kruk podał wstępne dane na temat wpłat od osób zadłużonych oraz o wartości nabytych portfeli w 1Q’18. Dane szacunkowe wskazują, że wpłaty wyniosły 362 mln PLN (z czego na Polskę i Rumunię przypadło łącznie niespełna 290 mln PLN), jest to o 17% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku oraz jednocześnie mniej o 3,4% względem dotychczas rekordowego pod tym względem 4Q’17. Szacunkowa wartość inwestycji w 1Q’18 wyniosła 125 mln PLN (nominał ok 600 mln PLN).

Zauważamy jednak, że Kruk w tych danych nie ujmuje dwóch raportowanych już komunikatów o kolejnych nabytych
portfelach. Tym samym licząc od początku roku, nominał zakupionych przez spółkę wierzytelności wynosi już ok 1,3 mld PLN.
 
Mamy na uwadze, że szereg zagranicznych konkurentów również dynamicznie buduje swoje struktury we Włoszech (z różnymi efektami). Jednocześnie dostrzegamy wytężone wysiłki władz spółki w celu poprawy efektywności działania organizacji na tamtejszym rynku. Ostatnie kwartały wskazały, że rynek włoski jest rozwojowy dla Kruka ale jednocześnie wymaga wdrażania nowych mechanizmów usprawniających funkcjonowanie.

Więcej informacji w załączniku
 
Dom Maklerski BDM SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda