BDM: LPP Raport Analityczny "Redukuj"

14.02.2018 13:53  Wyniki spółek
W perspektywie roku walory LPP były jednym z najlepszych wskazań z branży odzieżowej, a stopa zwrotu wyniosła niemal 80%. Od czasu publikacji naszej ostatniej rekomendacji z 7 listopada, kurs akcji spółkizyskał ok. 7% (momentami przekraczając 10 tys. PLN), co w naszej ocenie w dużej mierze wynikało z osłabienia USD.

W bieżącym raporcie podnosimy cenę docelową do 8 203,3 PLN/walor, jednak decydujemy się zmienić zalecenie z Trzymaj na Redukuj. W krótkiej perspektywie wskazujemy na bardzo wysokie oczekiwania względem wyników 4Q’17. 

Spodziewamy się, że m.in. z racji wzrostu kosztów okołosklepowych, pozytywne odczyty miesięcznej sprzedaży nie przyniosą oczekiwanej przez konsensus poprawy EBITDA (mediana EBITDA dla 4Q’17 wynosi ok. 485 mln PLN vs prognozowane przez nas 429 mln PLN; -12% różnicy), co tym samym może przełożyć się osłabienie sentymentu do walorów grupy.

W dłuższym okresie ciężko jest nam znaleźć argumenty, które miałyby stać się bodźcem do kontynuacji wzrostu wyceny spółki. Uważamy, że większość pozytywnych czynników jest już w znacznej mierze uwzględnione w cenie. Dostrzegamy raczej szereg wyzwań, takich jak wprowadzany w marcu zakaz handlu w niedziele, wymagającą sytuację na rynku pracy, ograniczony potencjał do dwucyfrowego przyrostu powierzchni handlowej czy presję ze strony innych graczy (zwracamy uwagę na H&M, który w minionych kwartałach borykał się ze słabszą sprzedażą).

Więcej informacji w załączniku
 
Dom Maklerski BDM SA

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • No akcje LPP ładnie wzrosły ale były ku temu powody, cena nie powinna znacząco spaść.

  ~sepia   (28 lutego 2018 o 13:14)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Niezależnie od kursu spóła ostatnimi czasy radzi sobie świetnie. Zobaczymy jak będzie, ale obstawiam, że w drugiej połowie roku będziemy mieli rekord giełdowy.

  ~mnanys   (27 lutego 2018 o 11:46)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda