Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Wyniki spółek

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

28.04.2017 09:17  Wyniki spółek
Sytuacja rynkowa

Notowania czwartkowej sesji, po uprzedniej mocnej zwyżce indeksu WIG, pozostały już bardziej stonowane, chociaż z nadal dodatnią stopą zwrotu. Kluczowe jest podtrzymanie wybicia ponad marcowy szczyt 60,6 tys. pkt. Sektorowo jednym z najmocniejszych pozostaje sektor finansowy (banki i PZU), indeks WIG banki jest bliski przebicia lutowego szczytu. Z pozytywnym wydźwiękiem pozostają ostatnie publikacje dla przedstawicieli sektora wyników finansowych za I kw.

Ponadto z ostatniego raportu KNF na temat sytuacji finansowej sektora wyłaniają się dość dobre prognozy samych banków na 2017 w zakresie wzrostu akcji kredytowej dla najbardziej marżowych kredytów konsumpcyjnych. Dla zysku netto będącego pod presją podatku bankowego, składek na BGF oraz wyższej bazy porównawczej w 2016 (niepełny okres pobierania podatku bankowego i wpływy ze sprzedaży Visa Europe) zakładany jest 12% spadek, chociaż pierwsze odczyty kwartalne sugerowałyby że całoroczny wynik może być wyższy. Na uwagę po wczorajszej sesji zasługuje też spółka ORANGEPL, która we wcześniejszej publikacji pokazała lepsze od prognoz wyniki finansowe.
 
TAURONPE szacuje że jego EBITDA za I kw wyniesie 1,185 mld zł co byłoby ok. 30% powyżej konsensusu rynkowego. Szacowany wynik netto jest natomiast blisko dwukrotnie wyższy od prognoz, m.in. w wyniku rozwiązania niektórych rezerw oraz wyższych przychodów finansowych (publikacja oficjalnego raportu jest 10 maja).  KRUK w wynikach za I kw zaraportował zysk netto 80 mln zł co przewyższa prognozy rynkowe o 12%, również na poziomie przychodów odczyt jest blisko 10% powyżej konsensusu.

Natomiast gorszy względem prognoz wynik netto (o 11%) podała GPW, chociaż w ujęciu rocznym jest utrzymana dodatnia dynamika (+8,7%). Grupa KETY wg projektu uchwał na WZA zamierza przeznaczyć na dywidendę 223 mln zł (cały zysk ubiegłoroczny i 47 mln z kapitału zapasowego), rok wcześniej spółka przeznaczyła na dywidendę 170 mln zł. W porannym komunikacie Bank HANDLOWY opublikował kwartalny raport finansowy, wynik netto szacowany wcześniej na 60 mln zł ostatecznie wyniósł 42,7 mln zł, na co wpływ miała wyższa od prognoz spółki (zawiązana wcześniej rezerwa) składka do BGF.
 
Pozytywnym czynnikiem w odniesieniu do globalnych nastrojów powinny być wczorajsze publikacja wyników finansowych technologicznych gigantów Alphabet oraz Microsoft, dla których zysk na akcję przekroczył konsensusy rynkowej. Również wyraźnie wyższy od prognoz EPS zaraportował lider handlu on-line - Amazon. Indeks Nasdaq Comp, będący często wskaźnikiem przyspieszonym wobec SP500, wszedł na nowe historycznie wysokie poziomy. Po ostatniej zniżce stabilizują się ceny ropy co również powinno dać pozytywny impuls na rynek. W dzisiejszym kalendarium zwracamy głównie uwagę wstępny odczyt PKB za I kw w Stanach Zjednoczonych.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda