Blisko 350 mln zł przychodów Bowimu w I kwartale br.

31.05.2019 07:55  Wyniki spółek
Blisko 350 mln zł przychodów Bowimu w I kwartale br.
BOWIM S.A., jeden z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, opublikował wyniki za I kwartał 2019 r. Grupa osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 349,2 mln zł, poprawiając wynik sprzed roku o 3,8%.

W pierwszych trzech miesiącach 2019 roku pomimo wyższych przychodów operacyjnych spadały wyniki na poziomie operacyjnym i netto, co było pochodną utrzymującego się od IV kwartału 2018 r. spadku cen wyrobów stalowych. 
- Koniunktura na rynku pozostaje dobra, o czym świadczą rekordowe w historii naszej Grupy przychody za I kwartał. Spadkowy trend cen wyrobów znajdujących się w naszym asortymencie, z którym mamy do czynienia od połowy IV kwartału 2018 roku, wpłynął jednak na pogorszenie naszych wyników operacyjnych w ujęciu rocznym – komentuje Jacek Rożek, Wiceprezes Zarządu Bowim S.A.
 
17 maja Spółka poinformowała o rekomendacji Zarządu w kwestii wypłaty dywidendy z zysku za 2018 r. Zgodnie z podjętą uchwałą rekomendowana jest wypłata dywidendy w kwocie 0,03 zł na akcję, co na dzień podjęcia uchwały implikowało stopę dywidendy na poziomie 1,2%.
Ubiegły rok był dla Grupy czasem realizowania ambitnej Strategii 2017-2020, zakładającej szereg inwestycji w infrastrukturę Grupy. W I kwartale br. Bowim zakończył kompleksową modernizację centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Sosnowcu, gdzie Spółka ma swoją siedzibę. Jednym z kluczowych etapów przedsięwzięcia była budowa magazynu wysokiego składowania, który po uruchomieniu znacząco zwiększa zdolności załadunkowe w Sosnowcu i pozwala Grupie na dalszy dynamiczny wzrost obsługiwanych wolumenów wyrobów stalowych.
 
Bowim S.A.
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
#RekinyBiznesu, 05.04.2018, Warszawa   BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: I. 2019
 

Notowania BOWIM
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda