CFI Holding miał 7,6 mln zł zysku netto, 7,25 mln zł zysku EBIT w I kw. 2019 r.

21.05.2019 12:31  Wyniki spółek
CFI Holding miał 7,6 mln zł zysku netto, 7,25 mln zł zysku EBIT w I kw. 2019 r. CFI Holding miał 7,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 roku wobec 6,22 mln zł rok wcześniej, podała spółka. Cel grupy na ten rok to dalszy rozwój w branży hotelarskiej i gastronomicznej. 

Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 7,25 mln zł wobec 8,05 mln zł rok wcześniej. 

Skonsolidowane przychody CFI Holding wzrosły o 10% r/r do 32,49 mln zł w i kw. wobec 29,6 mln zł rok temu. Grupa zanotowała wzrost m.in. w sektorze hotelarskim, nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Przychody były wyższe od wcześniejszych szacunków grupy, wynoszących 31,9 mln zł. 

"Dobre wyniki w pierwszym kwartale potwierdzają, że rozwijamy się w pożądanym kierunku. Będziemy dalej pracować nad poprawą efektywności i zwiększeniem skali działalności w segmencie hotelowym i gastronomicznym. Będziemy umacniać naszą pozycję zwłaszcza w lokalizacjach  z potencjałem biznesowym i turystycznym. Jednym głównych celów jest poszerzenie naszej sieci o 700 nowych pokoi hotelowych. Docelowo chcemy podwoić nasze portfolio do 30 obiektów hotelowych  w całej Polsce" - powiedziała prezes CFI Holding SA Joanna Feder - Kawczyńska,  cytowana w komunikacie. 

CFI Holding, poprzez spółki zależne tworzące grupę kapitałową, działa między innymi w segmencie hotelarskim, nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Grupa rozwija nowoczesną sieć hotelową poprzez zakup i rewitalizację nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach. Grupa obecnie zarządza 14 obiektami hotelowymi z ponad 1200 pokojami i przestrzenią konferencyjną w siedmiu lokalizacjach - Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Sosnowcu, Bytomiu oraz Kazimierzu Dolnym i na Mazurach. 

Zobacz także: Grupa AB po Q1 2019: solidne wyniki finansowe, rosnące znaczenie nowych technologii

CFI Holding prowadzi działalność gastronomiczną poprzez sieć własnych restauracji pod markami: Farina Bianco, Wall Street BBQ, Gęsi Puch. Ponadto Grupa uruchomiła pilotażową markę „No To  Sushi" w Łodzi przy al. Piłsudskiego 10 i rozważa uruchomienie czterech kolejnych restauracji na terenie miasta w reakcji na pozytywny odbiór marki przez klientów.

CFI Holding zarządza grupą kapitałową, w skład której wchodzi kilkanaście spółek działających w segmencie nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, hotelarskim oraz gastronomicznym. Łączna wartość aktywów grupy wynosi ok. 1,5 mld zł. 

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
#BIZNESwDRODZE, odcinek 8, Piotr Babieno, Bloober Team SA   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #39
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda