Celon Pharma miał 29,7 mln zł zysku netto, 35,61 mln zł zysku EBIT w 2018 r.

20.03.2019 08:29  Wyniki spółek
Celon Pharma miał 29,7 mln zł zysku netto, 35,61 mln zł zysku EBIT w 2018 r. Celon Pharma odnotował 29,7 mln zł jednostkowego zysku netto w 2018 r. wobec 25,62 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 35,61 mln zł wobec 25,99 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 125,25 mln zł w 2018 r. wobec 107,12 mln zł rok wcześniej.

"Struktura sprzedaży nie uległa w 2018 roku znaczącym zmianom, a jej wartość w Polsce zachowuje nadal wysoki, stabilny poziom. Zgodnie z założeniami, wzrósł eksport, który osiągnął pod koniec roku aż 24% udział, w strukturze wszystkich sprzedawanych przez nas produktów. W najbliższych miesiącach spodziewamy się kolejnych rejestracji produktu, m.in.: na rynku francuskim czy hiszpańskim. Tym samym w 2019 roku Salmex będzie obecny na kluczowych rynkach europejskich, na których systematycznie, we współpracy z naszym partnerem będziemy budować jego dostępność, co znajdzie również odzwierciedlenie w wynikach kolejnych okresów" - powiedział członek zarządu Celon Pharma Bogdan Manowski, cytowany w komunikacie. 

Zobacz także: NCBiR zarekomendowało dwa wnioski Celon Pharma do dofinansowania

"W ocenie zarządu sytuacja finansowa spółki jest bardzo dobra. Przychody ze sprzedaży na terenie kraju są stabilne. Spółka liczy na wzrost sprzedaży eksportowej leku Salmex począwszy od 2018r na podstawie uzyskanych w 2017 i 2018 r. rejestracji. W latach 2018 – 2019 spółka oczekuje dodatkowo na płatności typu 'milestones' od podpisanych umów dystrybucyjnych leku Salmex. W 2019r i w kolejnych latach spółka oczekuje na znaczące płatności licencyjne typu 'milestones' z projektów leków innowacyjnych" - czytamy w raporcie.

W pipeline spółki znajduje się obecnie 12 projektów nowych leków, w czterech grupach terapeutycznych, tj. neuropsychiatria, metabolizm, choroby zapalne, onkologia.  Najbardziej zaawansowany w rozwoju to esketamina w leczeniu depresji lekoopornej, która obecnie znajduje się w II fazie klinicznej. FDA na początku marca zatwierdziła już pierwszy lek oparty na tej cząsteczce, ale cały rynek według ekspertów, może osiągnąć wartość od 2,5 do 4 mld USD.

"Obserwujemy duże zainteresowanie naszymi projektami. Prowadzimy rozmowy w odniesieniu do kilku z nich. W związku z doniesieniami dotyczącymi rejestracji esketaminy na rynku amerykańskim, najważniejszy z punktu widzenia potencjalnej transakcji będzie właśnie ten obszar. Analizujemy różne scenariusze i spokojnie czekamy na odczyty wyników II fazy, które powinniśmy otrzymać w III kwartale tego roku. Głęboko wierzę, że ten projekt ma unikalne atuty, które będziemy chcieli wykorzystać w wyścigu po globalny rynek leków na depresję" - powiedział prezes Maciej Wieczorek, cytowany w komunikacie. 

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

ISBnews


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
startupy.tv| Aleksander Niemczyk, RubyLogic   Nowy kształt rynku finansowego
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda