Comarch planowo przejął od grudnia kolejne usługi utrzymaniowe w KSI ZUS

14.12.2018 15:22  Wyniki spółek
Comarch planowo przejął od grudnia kolejne usługi utrzymaniowe w KSI ZUS Comarch planowo przejął od grudnia kolejne usługi utrzymaniowe w KSI ZUS, podała spółka. "Przejmowanie przez Comarch kolejnych usług w ZUS jest konsekwentnie realizowane na bazie opracowanej w marcu 2018 koncepcji przejęcia usług KSI ZUS od Asseco" - czytamy w komunikacie.

"Od grudnia 2018 roku Comarch przejął kolejne 11 usług, a po tygodniu ich świadczenia widzimy, że sam proces ich realizacji przebiega bez istotnych problemów. Największym problemem jest pokonanie bariery mentalnej, że po 20 latach inny wykonawca jest w stanie z sukcesem przejąć i rzetelnie realizować pełnione dotychczas przez Asseco zadania, ale dzięki bardzo dobrej współpracy z zespołem operacyjnym projektu po stronie ZUS powoli likwidujemy tą barierę mentalną" - powiedział wiceprezes Comarch Paweł Prokop, cytowany w komunikacie.

Comarch nadal prowadzi konsekwentną politykę rozbudowy zespołu projektu utrzymania KSI ZUS, a dla potrzeb rozbudowywanego zespołu pod koniec listopada uruchomił nowe powierzchnie biurowe - w Warszawie (prawie 600 m 2 biuro w lokalizacji vis-a-vis centrali ZUS) oraz w Gdańsku, podano również.

"Dzięki uruchomieniu nowej lokalizacji w Warszawie poprawiła się efektywność bieżącej współpracy operacyjnej z ZUS, co jest bardzo istotne w kontekście zgłoszenia przez Comarch, zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem, gotowości do świadczenia od stycznia 2019 kolejnych usług, wymagających wsparcia Comarch w reżimie 24x7 – powiedział dyrektor umowy w Comarch Igor Bednarski, cytowany w komunikacie.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,1 mld zł w 2017 r.

 

ISBnews

   

Notowania Comarch
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda