Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Wyniki spółek

DM PKO BP: Sektor energetyczny CEE - Letnie przesilenie

16.08.2017 08:02  Wyniki spółek
Letnie przesilenie

Obecnie preferujemy spółki (rekomendujemy Kupuj), które mogą poprawić perspektywy w wyniku oczekiwanych zmian regulacyjnych (Polenergia) oraz będą generować cash flow, który wspiera politykę dywidendową (CEZ). W przypadku Taurona i ZE PAK (Sprzedaj) oczekujemy, że momentum wynikowe zwolni w kolejnych kwartałach.

W ENEI (Sprzedaj) obecna wycena w naszej opinii oddaje już pozytywny scenariusz na 2018 r., ale nie uwzględnia możliwych ryzyk. Wydajemy rekomendacje Trzymaj dla spółek PGE (wycena poprawiła się kosztem polityki dywidendowej) i Energa (wycena dyskontuje już w pewnym stopniu oczekiwane zmiany legislacyjne).
 
Dynamiczne 1H17. W I półroczu spółki energetyczne dyskontowały poprawę wyników związaną z wysokimi wolumenami w segmencie dystrybucji i wytwarzania oraz niskimi cenami zielonych certyfikatów w segmencie sprzedaży. Pojawiły się także pozytywne czynniki jednorazowe.
 
Dynamika zysków będzie słabła jednak od II półrocza br. W 2018 r. mimo oczekiwanego wzrostu cen węgla o 12% r/r w naszej opinii wyniki poprawią przede wszystkim grupy energetyczne, które będą uruchamiać nowe moce lub zyskają na zmianach legislacyjnych. Nowe strategie. Zmniejszyły się napięcia związane z polityką właścicielską. Po wycofaniu się z
konsorcjum na EDF dywidendy wypłaciły Energa i Enea, natomiast na 3 lata zawiesiło politykę dywidendową PGE. Pojawiają się propozycje inwestycji po 2020 r., które mogłyby być finansowane z rosnącego cash flow spółek po zakończeniu obecnego cyklu inwestycyjnego. 

Więcej informacji w załączniku
 
DM PKO BP
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda