EPP zwiększył przychody netto do 102,2 mln euro w III kw. 2018 r.

07.12.2018 09:19  Wyniki spółek
EPP zwiększył przychody netto do 102,2 mln euro w III kw. 2018 r. EPP osiągnął wzrost przychodów netto o 37% r/r do poziomu 102,2 mln euro na koniec III kw. br., podała spółka. Zysk na akcję wyniósł 8,75 eurocentów i notowana na giełdzie w Johannesburgu spółka jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu w postaci wypłaty dywidendy za pełny rok na poziomie 11,6-11,8 eurocentów na akcję.

"Osiągamy dobre wyniki operacyjne - nasze przychody z najmu w pierwszych dziewięciu miesiącach roku wzrosły o 4,2%" - stwierdził prezes Hadley Dean, cytowany w komunikacie.

"Jesteśmy zadowoleni z wyników, a nasi akcjonariusze mogą oczekiwać wypłaty wysokiej dywidendy za cały rok" - dodał członek zarządu i wiceprezes do spraw finansowych w EPP Jacek Bagiński.

Wartość aktywów netto (NAV) EPP wyniosła 990,8 mln euro, co oznacza wartość NAV na jedną akcję w wysokości 1,33 euro i wzrost w porównaniu do 1,2 euro na akcję w III kw. 2017 r., podano także

W omawianym kwartale spółka sfinalizowała transakcję przejęcia centrum handlowego King's Cross Marcelin w Poznaniu. W połączeniu z przejęciem pierwszej transzy portfela M1 powiększyło to portfel nieruchomości komercyjnych w pierwszych dziewięciu miesiącach roku o 240 000 m2 atrakcyjnej powierzchni handlowej. Wartość aktywów inwestycyjnych EPP wynosi obecnie ponad 2 mld euro, wskazano.

"Wyniki potwierdzają skuteczność naszej strategii poszerzania oferty handlowej wraz ze wzrostem zamożności polskich konsumentów. Wszystkie dane statystyczne dowodzą, że Polacy stają się zamożniejsi niezależnie od miejsca zamieszkania. Biorąc pod uwagę niskie bezrobocie i mocne fundamenty gospodarcze, nie spodziewamy się wyhamowania tej tendencji w najbliższej przyszłości. Jako wiodący właściciel centrów handlowych w Polsce jesteśmy na dobrej pozycji, by czerpać korzyści ze wzrostu wydatków polskich konsumentów" - powiedział Dean.

Ponieważ EPP notowana jest na giełdzie w Johannesburgu, kraju zaliczanym do rynków rozwijających się, FTSE Russel włączyła spółkę do indeksu dla globalnych rynków wschodzących EPRA Nareit Global Emerging Market Index.

"Obecność EPP w tym indeksie jest dowodem na to, że spółka osiągnęła pozycję jednego z kluczowych graczy na europejskim rynku nieruchomości" - podsumował Jacek Bagiński.

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Spółka działa według formuły REIT, a jej portfel obejmuje 19 obiektów handlowych, sześć biurowych oraz dwa obiekty wielofunkcyjne w realizacji o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 835 000 m2. Projekty EPP zlokalizowane są w 20 największych miastach w Polsce. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) i Luksemburgu (Euro MTF).

ISBnews

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda