GTC z ratingiem na poziomie inwestycyjnym

14.02.2019 12:32  Wyniki spółek
GTC z ratingiem na poziomie inwestycyjnym Zaledwie cztery tygodnie po ogłoszeniu wielu znaczących transakcji refinansujących, GTC ogłasza, że Midroog, spółka powiązana z międzynarodową firmą ratingową Moody's Investors Services (51%), przyznała GTC rating A2.il ze stabilną perspektywą zdolności spłaty długu, który GTC może zaciągnąć w Izraelu, w wysokości do 70 milionów euro. A2.il to lokalny rating inwestycyjny (dla długu, który może zostać zaciągnięty w Izraelu).

Przyznanie spółce ratingu na poziomie A2.il wskazuje, że GTC posiada wysoką zdolność do spłaty takiego długu w odniesieniu do pozostałych lokalnych emitentów w Izraelu. Stabilna perspektywa uzyskanej oceny wskazuje niskie prawdopodobieństwo zmian ratingu w średnim okresie.

Zobacz także: Maczfit miał 57 mln zł przychodu w 2018 r., liczy na 40% wzrostu w tym roku

W uzasadnieniu decyzji, agencja Midroog zwróciła uwagę miedzy innymi na wysoki poziom działalność Spółki, doświadczony zespół zarządzający, wysokiej jakości kluczowe aktywa, wiarygodnych najemców, dobrą dywersyfikację portfela, wzrost FFO, kilka nieobciążonych nieruchomości pozwalających na elastyczność finansowania i zwiększone finansowanie tych nieruchomości. Midroog podkreślił również, że wskaźnik kapitału własnego do całkowitego bilansu pozytywnie wyróżnia się na tle poziomu ratingu.

“Po raz pierwszy w historii GTC, Spółka została oceniona przez agencję ratingową i uzyskała zasłużoną ocenę na poziomie ratingu inwestycyjnego. Jest to wynik długotrwałej ciężkiej pracy zespołu GTC, który konsekwentnie dąży do poprawy wyników Spółki. Portfel naszych nowych inwestycji utrzymuje trend wzrostowy FFO i wierzę że wysoki rating wesprze nasze działania w dywersyfikacji źródeł finansowania i tworzeniu wartości dla akcjonariuszy” - podkreślił Erez Boniel, CFO spółki GTC.

Zobacz także: Grupa Żywiec miała 324,1 mln zł zysku netto, 415,32 mln zł zysku EBIT w 2018 r.


MIDROOG LTD.

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
SARE SA, Dariusz Piekarski - Prezes Zarządu, #320 ZE SPÓŁEK   Piłka nożna to nie jest sport, to religia
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda