Hollywood chce przeprowadzić emisję akcji, aby pozyskać 15 mln zł na rozwój

25.03.2019 10:08  Wyniki spółek
Hollywood chce przeprowadzić emisję akcji, aby pozyskać 15 mln zł na rozwój Hollywood chce przeprowadzić emisję akcji, zapewniającą również optymalizację struktury finansowania, podała spółka. Przyspieszy to ekspansję rynkową, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Akcjonariusze zdecydują podczas zwołanego na 19 kwietnia nadzwyczajnego walnego zgromadzenia o emisji 15 mln akcji po cenie emisyjnej 1 zł w trybie emisji prywatnej.

"Jesteśmy obecni we wszystkich głównych segmentach rynku, tzn. obsługujemy placówki medyczne, rynek HoReCa oraz przemysł. Rośniemy w Polsce, znacząco zwiększamy przychody na rynku niemieckim. Dynamicznie zwiększamy sprzedaż zaawansowanej usługi wynajmu tekstyliów wraz z ich serwisem, co z jednej strony zapewnia wyższe marże, ale również wymaga dodatkowych źródeł finansowania oraz zaangażowania wyższego kapitału obrotowego. Obecna sytuacja na rynku pracy oraz skokowy wzrost kosztów energii i gazu nie sprzyjają w krótkiej perspektywie całej branży. 

Zobacz także: Hollywood chce zwiększyć wartość biznesu w Niemczech i Skandynawii

Wierzymy, że w dłuższej perspektywie poziom cen za nasze usługi zrekompensuje obserwowany obecnie wzrost kosztów, wynikających z czynników zewnętrznych, niemniej już dzisiaj musimy poprawiać sprawność i efektywność działania grupy. Służy temu zainicjowany proces konsolidacji oraz działania operacyjne zwiększające wydajność. Grupa Hollywood - jako jeden z wiodących podmiotów w branży, wyróżniający się profesjonalnymi systemami zarządzania, automatyzacją procesów oraz ciągłą optymalizacją operacyjną, jest dobrze przygotowana do wyzwań tego typu i mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych widzi możliwości przyspieszenia długoterminowej ścieżki rozwoju" - powiedział prezes Adam Andrzej Konieczkowski, cytowany w komunikacie.

Akcjonariusze zdecydują podczas zwołanego na 19 kwietnia NWZ o emisji 15 mln akcji po cenie emisyjnej 1 zł w trybie emisji prywatnej, podano również.

"Taka forma dokapitalizowania zapewnia szybkość i efektywność ekonomiczną. Co ważne, zaproponowana cena emisyjna jest wyższa niż średni kurs na GPW z ostatnich 6 miesięcy, co sprawia, że emisja ta jest korzystna dla obecnych akcjonariuszy spółki. 15 mln zł to dla nas istotna kwota, stwarzająca nowe możliwości, w tym w obszarze zrównoważenia planowanych nakładów inwestycyjnych w oparciu o źródła zewnętrzne i wewnętrzne" - dodał członek zarządu ds. ekonomiczno-finansowych w Hollywood Krzysztof Cetnar.

Grupa Hollywood to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Jest obecna w trzech segmentach rynku - szpitalnym, HoReCa oraz odzieży roboczej. Spółka była notowana na NewConnect od 2014 r. Przeniosła się na rynek główny GPW na ostatniej sesji w 2017 r.

ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Szerokie spojrzenie na możliwości inwestycyjne   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #41
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda