Komentarz Poranny 23 10 2017

23.10.2017 09:26  Wyniki spółek
Komentarz Poranny 23 10 2017 Pomimo pozytywnego rozpoczęcia sesji na GPW, w ślad za czwartkowymi wzrostami na Wall Street i piątkowymi zwyżkami w Europie Zachodniej, notowania indeksu WIG zakończyły dzień niewielkimi spadkami. W horyzoncie tygodnia WIG zanotował ponad 3% korektę, co jest słabym wynikiem na tle kontynuacji wzrostów na rynkach bazowych. W piątek pozytywnie wyróżnił się jedynie mWIG40, któryzaliczył 0,24% zwyżki.

W piątek na koniec dnia kurs EURPLN ustabilizował się na poziomie 4,2350 po wzroście do 4,2450 w trakcie sesji. Wpływ wzrostu niepewności politycznej w Hiszpanii - w kontekście wydarzeń w Katalonii, na krajową walutę był ograniczany
przez jastrzębie komentarze członków RPP, Jerzego Kropiwnickiego oraz Jerzego Osiatyńskiego, wskazujące na możliwość podniesienia stóp procentowych w Polsce w drugiej połowie 2018 roku - ze względu na rosnącą presję płacową.

Na umocnienie złotego wpływ mogły mieć również oczekiwania części uczestników rynku, że agencja S&P może zdecydować się na podniesienie perspektywy ratingu Polski (decyzja S&P w piątek miała miejsce po zamknięciu rynku).

Więcej informacji w załączniku
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda