Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Midven S.A. zaliczył w I kwartale br. znaczącą poprawę wyników finansowych

18.05.2014 21:36  Wyniki spółek
Midven S.A. zaliczył w I kwartale br. znaczącą poprawę wyników finansowych MIDVEN S.A. notowany na rynku giełdowym NewConnect, funkcjonujący jako spółka doradczo-inwestycyjna zaliczył w I kwartale br. znaczącą poprawę wyników finansowych w stosunku do analogicznego okresu z zeszłego roku.

W I kwartale br. Midven S.A. wypracował ponad 423 tysiące złotych w ujęciu jednostkowych wyników finansowych w porównaniu do 97 tysięcy złotych z roku ubiegłego. Zysk netto w I kwartale wyniósł natomiast ponad 265 tysięcy złotych w stosunku do 20 tysięcy złotych w porównywalnym okresie zeszłego roku. Efektem wzrostowych przychodów oraz zysków Spółki jest konsekwentna realizacja umów doradczych na rzecz giełdowych podmiotów a tym samym potencjał do osiągania jeszcze lepszych wyników finansowych w przyszłości.

„Nasze wyniki finansowe potwierdzają słuszność prowadzonych działań w obszarze realizowanych usług doradczych, pozwalając tym samym na prognozę w osiąganiu wzrostu wartości spółki z korzyścią dla naszych Akcjonariuszy” – powiedział Andrzej Zając, Prezes Zarządu Midven S.A.

Dotychczas Midven S.A. przeprowadził szereg udanych transakcji doradczych dla wielu spółek giełdowych w zakresie wsparcia przy przeprowadzaniu emisji obligacji jak i częściowych fuzji i przejęć. Współpracował z takimi podmiotami jak MW Trade S.A., Gino Rossi S.A., Mewa S.A., Redan S.A., Logzact S.A. czy ostatnio Warimpex AG.

Mając na względzie dobre relacje biznesowe z większością spółek giełdowych z GPW, Zarząd Midven S.A. podjął decyzję o rozszerzeniu działalności usług doradczych poprzez adresowanie ich w szerszym zakresie w postaci doradztwa strategicznego czy też konsultingu IT na poczet klientów w ramach tworzenia przez nich zaawansowanych rozwiązań technologicznych.  

„Zarówno zapytania ze strony naszych klientów o możliwe usługi w obszarze doradztwa strategicznego jak i wiedza oraz doświadczenie zespołu Spółki pozwala nam rozwinąć obszar usług doradczych” – dodał Andrzej Zając.

Niezależnie od działalności w zakresie doradztwa finansowego, Midven S.A. jest również aktywnym inwestorem kapitałowym w podmioty o jednoznacznym biznes modelu z możliwym potencjałem wzrostu. Aktualnie w portfolio spółki znajdują się takie podmioty jak: Kancelaria Medius S.A., Logzact S.A., Boomerang S.A. (wszystkie notowane na rynku giełdowym NewConnect), TNN Finance S.A. (właściciel 3-go największego kantoru internetowego – KantorOnline.pl) czy choćby spółka iFusion S.A. Zarząd Midven S.A. w dalszym ciągu zamierza realizować rozwój portfela inwestycyjnego w przedsięwzięcia z zakresu nowych technologii, w szczególności takich obszarach, których usługi czy produkty mogą być dystrybuowane na rynki międzynarodowe.

„Zamierzamy w dalszym ciągu angażować się kapitałowo w ciekawe spółki, które cechuje dobrze zobrazowany biznes model oraz stabilny wzrost wyników finansowych. Staramy się angażować również w takie przedsięwzięcia, które możemy wspomóc poprzez swoją wiedzę, doświadczenie czy też synergię z innymi firmami będącymi w naszym portfolio podnosząc tym samym możliwość osiągania lepszych wyników finansowych” – powiedział Andrzej Zając.

Wartym zwrócenia uwagi jest fakt, iż w chwili publikacji raportu za I kwartał br., Zarząd Spółki powziął informację o kolejnym przyznanym dofinansowaniu z Unii Europejskiej na poczet Midven S.A. w kwocie 415.450 złotych na projekt stworzenia zaawansowanego systemu zarządzania dokumentacją.

Midven S.A.

au

Notowania MIDVEN
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda