Noble Securities: Alumetal - "Trzymaj"

06.08.2018 10:28  Wyniki spółek
Noble Securities: Alumetal - "Trzymaj" ALUMETAL S.A.

Uważamy, że wyniki Grupy będą wspierane przez wzrost cen aluminium r/r i utrzymującą się dobrą koniunkturę w UE. Dodatkowo uruchomienie nowych mocy produkcyjnych wpłynie na osiągnięcie rekordowych wyników w br. Bazując na
prognozie Komisji Europejskiej, która zakłada spowolnienie dynamiki wzrostu europejskiej gospodarki w kolejnych latach, stawiamy tezę, iż w branży samochodowej nastąpi spadek produkcji aut w porównaniu do lat ’13-’17.

Dodatkowo obecne działania konkurencji spowodują wzrost podaży stopów aluminium, co będzie miało negatywne przełożenie na marże Alumetal. Wydajemy rekomendację TRZYMAJ z cena docelową 53,75 zł/akcję.
 
Aluminium na szczytach wesprze wyniki w 2018
 
Alumetal zaraportował lepsze wyniki r/r za 1Q. Wolumen sprzedaży przekroczył 51 tys. t, EBITDA wzrosła o 19% r/r, a zysk netto był wyższy o 48% r/r. Duży wpływ na te osiągnięcia miała rozpędzająca się produkcja w zakładzie na Węgrzech. Uważamy, że czynniki, które korzystnie wpłyną na marże w kolejnych kwartałach: to notowania aluminium, które przekraczają 2000 USD/t i ceny złomu, które znajdują się na relatywnie niskich poziomach.
 
Prognozujemy, iż w 2018 roku spółka znacznie zwiększy wolumeny sprzedaży stopów z 176 tys. t do 209 tys. t. Przychody ze sprzedaży wzrosną o 21% r/r, EBITDA wyniesie 122 mln zł (+26%), a zysk netto 96 mln zł (+36% r/r).
 
Konkurencja zwiększa moce, Alumetal nie pozostaje bierny
AMAG i Befesa uruchamiają moce produkcyjne w obrębie przetwórstwa aluminium wtórnego w UE. Przyczyni się to do zwiększenia walki konkurencyjnej. Jednakże Alumetal nie pozostaje bierny i w okolicach 3 kwartału odda inwestycję w Gorzycach, która zwiększy moce produkcyjne stopów wstępnych z 8 tys. do 20 tys. t w perspektywie do 2021 roku
 
Więcej informacji w załączniku

Noble Securities S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda