Plony kukurydzy w Grupie IMC na rekordowym poziomie

07.02.2018 13:07  Wyniki spółek
Plony kukurydzy w Grupie IMC na rekordowym poziomie Grupa rolnicza IMC, notowana na GPW zakończyła zbiory kukurydzy – najważniejszej uprawy dla spółki. Pomimo, niesprzyjających warunków atmosferycznych, osiągnęła wydajność z hektara na rekordowym poziomie – 9,1 t/ha (przed osuszeniem), czyli takim samym jak w 2016 roku – najlepszym sezonie w historii firmy. Dobre wydajności IMC uzyskuje m.in. dzięki wprowadzaniu innowacji – satelitarnego monitoringu czy systemów autopilota z sygnałem GPS o wysokiej precyzji.

W sumie Spółka zebrała 610 tysięcy ton z powierzchni 67 tys. ha (136,6 tys. cały bank ziemi), co oznacza bardzo wysoką wydajność z hektra. Średnia dla Ukrainy osiągnęła w tym sezonie poziom 5,44 t/ha vs 9,1 t/ha w gospodarstwach IMC.

– Miniony rok był nadzwyczajnie uciążliwym okresem dla rolników. Zmagali się z chłodną wiosną, suchym latem i zbyt dużymi opadami jesienią, co wpłynęło na opóźnienie zbiorów i w efekcie na obniżenie wydajności kukurydzy na Ukrainie o 18%. Pomimo trudnych warunków w IMC udało się nam powtórzyć rekord i zebrać 91 cetnarów kukurydzy z hektara. Podstawą dla tego wyniku, równoległe z intensyfikacją wdrożeń technologicznych, był cały szereg innowacyjnych rozwiązań, które pozwoliły bardziej efektywnie wykorzystywać bazę materiałowo –techniczne oraz ludzkie. Wśród takich innowacji znajduje się 100% satelitarny monitoring wykorzystania techniki, wykonanie operacji w polu z wykorzystaniem systemu autopilota z sygnałem GPS wysokiej precyzji.

Przeszliśmy też na elektroniczny rejestr prac polowych i zasobów towarowo – materiałowych, przeprowadziliśmy również sekcyjną kontrolę przy zasiewie i opryskach, a na części areału wykorzystaliśmy zróżnicowane normy nawozów na podstawie analizy gleby – podkreślił Aleksander Wierżichowskij, Dyrektor Operacyjny IMC. IMC


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda