Ponad 130 mln przychodów Sescom w roku obrotowym 2017/18

01.02.2019 08:16  Wyniki spółek
Ponad 130 mln przychodów Sescom w roku obrotowym 2017/18 Sescom S.A. - dostawca usług Facility Management dla sieci w Europie – osiągnął w roku obrotowym 2017/18 131,4 mln skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży oraz 8,3 mln zł zysku netto. To najlepsze wyniki finansowe w historii firmy.

W okresie 01.10.2017 – 30.09.2018 roku dynamika wzrostu przychodów wyniosła 37%, a zysków 60%. Wzrosła również wartość zysku operacyjnego Sescom. EBIT za rok 2017/2018 wyniósł 10,6 mln zł, wobec 7,1 mln zł w roku poprzednim, co oznacza wzrost o 49%.

- Osiągnęliśmy nasz główny cel, czyli dalszą intensyfikację ekspansji zagranicznej, przy jednoczesnym utrzymaniu wzrostów na rynku polskim. Dzięki kompetencjom, doświadczeniu oraz dopasowanej do rynku strategii powiększyliśmy skalę działalności o nowe kraje i kontrakty. Efektem tego są najwyższe w historii przychody oraz wynik finansowy.– mówi Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu Sescom.

Dane skonsolidowane obejmują wyniki Sescom S.A wraz ze spółkami zależnymi polskimi (Sestore i SDC) oraz zagranicznymi (Sescom GmbH, Sescom Technischer Support GmbH, Sescom Czech Republic s.r.o., Sescom Műszaki Szerviz Kft. oraz Sescom Ltd.).

Zobacz także: Ronson Development pozyskał 32,3 mln zł z prywatnej oferty obligacji

Nowe rynki, nowe projekty i debiut na GPW


Większość przychodów Grupy Sescom wygenerowana została na rynku polskim. W ubiegłym roku sprzedaż krajowa odpowiadała za 77% skonsolidowanych przychodów. Wartość przychodów osiągniętych w Polsce wyniosła 101,8 mln zł, o ok. 31% więcej niż w poprzedzającym roku obrotowym. Za zwiększenie przychodów ze sprzedaży odpowiadały przede wszystkim wiodące grupy usług Sescom: FM oraz IT Infrastructure.  

W minionym roku obrotowym dużą dynamiką wzrostu odznaczała się również sprzedaż zagraniczna. Przychody na poziomie 29,6 mln zł oznaczają poprawę o ok. 60% w stosunku do zagranicznej sprzedaży odnotowanej w roku poprzedzającym. Od lutego 2018 spółka realizuje pierwszy stały kontrakt w Holandii, gdzie serwisuje sklepy międzynarodowej sieci odzieżowej. W zakończonym roku obrotowym Sescom zaczął też świadczyć usługi w nowych krajach m.in. wykonał prace z zakresu Facility Management w Hiszpanii czy Portugalii.

Portfolio zagranicznych klientów Sescom powiększyło się o kolejne firmy. Nowe kontrakty na usługi serwisu technicznego podpisano m.in. w Niemczech, na Węgrzech i w Czechach. Także usługi z oferty IT Infrastructure (serwis infrastruktury IT) i Store (projektowanie, budowa, modernizacje, fit-outs lokali) były w świadczone w skali międzynarodowej. IT Infrastructure w 4 krajach - na terenie Polski, Litwy, Łotwy i Czech, a Store w 8 krajach Europy - poza Polską także w Portugalii, Irlandii, Słowacji, Białorusi, Estonii, Macedonii i Bułgarii.

Z kolei w ujęciu organizacyjnym, najważniejszym wydarzeniem dla Sescom był marcowy debiut spółki na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych.

W 2018 r. intensyfikacji nabrały też działania R&D realizowane przez Sescom Innovation Lab, jednostkę odpowiedzialną za nowe technologie i innowacje. SIL pracuje nad wykorzystaniem technologii RFID w sklepach odzieżowych. Ukończony został prototyp rozwiązania, a w I kwartale 2019 r. zaplanowano pierwsze testy w sieciach handlowych.

Zobacz także: Większość firm planuje podnoszenie cen wyrobów własnych w I kw.


Rozwój skali i rozwój usług


Sescom będzie kontynuować ekspansję oraz zwiększać skalę działalności w regionie Europy Zachodniej, budując jednocześnie potencjał handlowy, operacyjny i finansowy do wejścia na inne kontynenty.

 - Systematycznie budujemy pozycję lidera europejskiego i przygotowujemy się do konkurowania globalnego. Jednocześnie rozwijamy ofertę, by jeszcze bardziej kompleksowo wspierać klientów i budować z nimi trwałe relacje - przedstawia plany prezes Halbryt.

Spółka planuje także rozszerzyć profil działania o serwis wózków widłowych i podnośników poprzez przejęcie udziałów w spółce Dozór Techniczny. W ten sposób uzupełniłaby ofertę dla obecnych klientów, a także skierowałaby swoje usługi do przedsiębiorstw z kolejnych branż m.in. logistyki i gospodarki magazynowej.


Sescom S.A.


Zobacz także inne materiały wideo:


Paweł Szczepanik przedstawia: 'NA TRUPAKA PEŁNA PAKA' AKTUALIZACJA | Analiza techniczna   Recesja na horyzoncie czy okazja inwestycyjna? Jaki portfel na czas niepewności?
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Kosztem wykorzystania 50 partnerów w Holandii i nie zaplacenia im pieniedzy za prace . Tak Bednarowski okularnik z Knyszyna kroi ludziom kase. Siedzi w pokoju 333 w Galerii Manhattan na 3 pietrze .

    ~Luo   (9 lutego o 13:56)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda