Ponad 94 mln zł przychodów ze sprzedaży Sescom po 3 kwartałach 2017/2018 r.

14.08.2018 08:24  Wyniki spółek
Ponad 94 mln zł przychodów ze sprzedaży Sescom po 3 kwartałach 2017/2018 r.
Od początku października 2017 r. Sescom, dostawca kompleksowych usług Facility Management dla placówek sieciowych, wypracował 94,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży oraz osiągnął zysk netto w wysokości 6,7 mln zł. Podobnie jak w pierwszym półroczu 2017/18, także w samym III kwartale cała Grupa Kapitałowa Sescom, czyli Sescom S.A. wraz ze spółkami zależnymi, utrzymała wysoką dynamikę wzrostu przychodów i zysków.

Przychody ze sprzedaży wzrosły do poziomu 37,4 mln zł (o  64 % rdr.), co pozwoliło osiągnąć zysk operacyjny (EBIT) wyższy o 277 % w stosunku do III kw. 2016/2017, a zysk netto w porównaniu z analogicznym okresem roku obrotowego 2016/17 o 304% (3,7 mln zł).
 
Tak istotny wzrost przychodów związany jest z rozwojem skali działalności i kolejnymi realizowanymi projektami. W III kwartale Sescom wykonał m.in. pierwsze prace na Półwyspie Iberyjskim, a także zaprojektował i zbudował pierwszy sklep chińskiej marki XIMI Vogue w Polsce. Liczba obsługiwanych placówek w Europie przekroczyła 36 000.
 
Poszerzenie oferty i inwestycje w technologie
 
W III kwartale roku obrotowego Sescom rozpoczął też proces akwizycji spółki Dozór Techniczny s.j., zajmującej się serwisem wózków widłowych i podnośników. Ustalono warunki umowy inwestycyjnej, a Dozór Techniczny jest w trakcie przekształcania się w spółkę z o.o., co stanowi w jeden z warunków transakcji. Sescom obejmie 51 % udziałów w nowopowstałej spółce z o.o. i zachowa sobie prawo do zakupów kolejnych udziałów w następnych transakcjach.
- Akwizycja wpisuje się w naszą strategię, zgodnie z którą chcemy dostarczać klientom kompleksowe wsparcie w zakresie utrzymania technicznego obiektów i urządzeń.

Uzupełniamy ofertę dla dotychczasowych klientów, a także będziemy mogli wejść w nowe branże, w tym logistykę i gospodarkę magazynową - mówi Prezes Zarządu Sescom, Sławomir Halbryt.
 
Sescom rozwija też usługi w ramach oferty Sescom Digital, czyli wdrożeń nowych technologii w obiektach sieciowych. Ponadto ważnym elementem są trwające prace nad rozwojem platformy analitycznej opartej na rozwiązaniach klasy Business Intelligence, służącej do wsparcia procesów zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. 
 
- Przyszłość stoi pod znakiem rywalizacji technologicznej wśród sprzedawców detalicznych oraz szybszej i szerszej analizy danych wpływających na pracę obiektów. Sescom chce odegrać znaczącą rolę we wspieraniu w tym obszarze klientów segmentu retail i nie tylko - dodaje Prezes Halbryt.
 
Wysoka dynamika wzrostu
 
Także dane narastające za 9 miesięcy roku obrotowego pokazują systematyczną poprawę wyników finansowych w porównaniu z poprzednimi latami obrotowymi. W trzech kwartałach 2017/18 Sescom wygenerował przychody większe o 41% od uzyskanych w analogicznym okresie poprzedniego roku obrotowego, kończąc przedostatni kwartał roku obrotowego wynikiem netto w wysokości 6,7 mln zł. 
 
Biorąc pod uwagę dane finansowe za pierwsze trzy kwartały, na koniec roku obrotowego 2017/18 Sescom liczy na wyniki lepsze niż za ubiegły rok obrotowy. Wówczas skonsolidowane przychody wyniosły ponad 96 mln zł, a wynik netto 5,2 mln zł.
 
Sescom S.A. 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda