Przychody Asbisu spadły wstępnie o ok. 20% r/r do ok. 99 mln USD w kwietniu

22.05.2019 10:47  Wyniki spółek
Przychody Asbisu spadły wstępnie o ok. 20% r/r do ok. 99 mln USD w kwietniu Szacunkowe skonsolidowane przychody za kwiecień 2019 r. ASBIS Enterprises wyniosły ok. 99 mln USD wobec 123 mln USD w kwietniu 2018 r., co oznacza spadek o ok. 20%, podała spółka. Przychody wypracowane w kwietniu 2019 r. są zgodne z oczekiwaniami firmy.

"Tak jak zapowiadaliśmy, koncentrujemy się obecnie marżach, nie na przychodach ze sprzedaży. Rynek jest obecnie wymagający, ale naszym zdaniem przychody wypracowane w kwietniu są zadowalające i zgodne z naszymi oczekiwaniami. Nadal pracujemy nad rozwojem naszych nowych linii produktów, które wygenerują więcej przychodów dla grupy. Wraz z naszymi tradycyjnymi liniami produktów i naszymi markami własnymi widzimy ogromny potencjał rynkowy" - powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Siarhei Kostevitch, cytowany w komunikacie. 

Zobacz także: Asbis miał 1,69 mln USD zysku netto, 5,41 mln USD EBITDA w I kw. 2019 r.

Powyższe dane są oparte na najlepszym możliwym szacunku rady i mogą nieznacznie różnić się od finalnych danych, podkreśliła firma.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
startupy.tv| Aleš Blahá, CheckTerra s.r.o.   Albert "Longterm" Rokicki, #112 PYTANIA DO LONGTERMA (22.02.2019)
 

Notowania ASBIS
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda