Przychody TXM spadły o 5% r/r do ok. 20 mln zł w lutym

06.03.2019 08:33  Wyniki spółek
Przychody TXM spadły o 5% r/r do ok. 20 mln zł w lutym Szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę TXM wyniosła ok. 20 mln zł w lutym 2019 r., co oznacza spadek o 5% r/r. Grupa wdraża kolejne działania restrukturyzacyjne, m.in. w obszarze kosztów oraz zarządzania zapasem.

Obroty osiągnięte przez Grupę w ubiegłym miesiącu były o 5% niższe niż w analogicznym okresie 2018 roku, jednak zostały zrealizowane przy niższej o 4% powierzchni sieci handlowej. W ujęciu narastającym, w pierwszych dwóch miesiącach br. przychody Grupy TXM wyniosły 42 mln zł, podano.

Zobacz takżeTXM osiągnął w styczniu 22 mln zł przychodów

"Restrukturyzacja trwa. Wdrażamy kolejne działania i obejmujemy nią kolejne obszary naszej działalności. W lutym zamknęliśmy 3 sklepy, a kolejne nierentowne lokalizacje mają ustalone daty zamknięcia. Z kolei w sklepach, które dobrze prosperują, widzimy pozytywny odbiór naszego asortymentu" - powiedział p.o. prezesa TXM Bogusz Kruszyński, cytowany w komunikacie.

"Dziś kluczowe jest dla nas jak najlepsze zatowarowanie sieci pod nadchodzący sezon. Na bieżąco dostosowujemy naszą ofertę asortymentową do oczekiwań klientów, staramy się również lepiej z nimi komunikować na poziomie sklepu. Wiemy jednak, że wiele jeszcze możemy poprawić zarówno w ofercie, jak i jej ekspozycji w naszych sklepach. Z optymizmem patrzymy na rozpoczynający się sezon wiosna-lato" - dodała wiceprezes Agnieszka Smarzyńska.

Sieć TXM na koniec lutego składała się z 380 sklepów własnych o łącznej powierzchni 101,3 tys. m2 i była o 3,9% niższa niż na koniec lutego 2018 r. Grupa prowadzi sieci sklepów w Polsce, Rumunii i na Słowacji oraz e-sklep www.txm.pl.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket - drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2016 r. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz - od 2011 r. - Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Piłka nożna to nie jest sport, to religia   iFun4all SA, Michał Mielcarek - Prezes Zarządu, #314 ZE SPÓŁEK
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda