Qubic Games zapowiada rekordowy rok

22.03.2019 09:10  Wyniki spółek
Qubic Games zapowiada rekordowy rok
O ponad 245% wzrosły przychody ze sprzedaży QubicGames w 2018 r. Bieżący rok zapowiada się równie spektakularnie. Od 17 grudnia ubiegłego roku spółka sprzedała ponad 400 000 kopii gier na Nintendo Switch, a przychody ze sprzedaży gier i praw do gier za ten okres przekroczyły 2 miliony złotych. Wraz z przypadającym w bieżącym roku 15-leciem spółki, QubicGames przedstawi strategię na najbliższe lata.

Wyraźny wzrost przychodów to efekt stopniowej transformacji z producenta gier do roli globalnego wydawcy gier premium na konsole. Dotychczas spółka wydała 20 tytułów na konsole Nintendo Switch (14 w 2018 r.), a plany na ten rok są jeszcze bardziej ambitne. – Rok 2018 r. zakończyliśmy przychodami na poziomie niespełna 3.5 mln zł, ale tak naprawdę kluczowy dla nas był okres świąteczny. Od 17 grudnia sprzedaliśmy ponad 400 000 płatnych gier w sklepie eShop, a przychody ze sprzedaży gier i praw do gier za ten okres przekroczyły 2 mln zł. To efekt dużej liczby wydanych gier jak i serii udanych promocji. Bieżący rok zapowiada się naprawdę dobrze- komentuje Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames. 
 
Duża liczba sprzedanych gier oraz wprowadzenie pierwszej gry bezpłatnej, przełożył się na znaczny wzrost bazy graczy, co z kolei pomaga w pozyskiwaniu kolejnych tytułów do wydania jak sprzedaż samych gier. – Szacujemy, że obecnie gry wydane przez QubicGames na Nintendo Switch posiada około miliona unikalnych graczy – podkreśla prezes.
 
W najbliższych tygodniach QubicGames przedstawi strategię na najbliższe lata. – Kończymy prace z tym związane i przekażemy je rynkowi już w kwietniu. Ponadto w związku z 15 - leciem szykujemy również sporo niespodzianek dla graczy – zapowiada Jakub Pieczykolan.
 
QubicGames SA 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
startupy.tv| Aleksander Niemczyk, RubyLogic   Nowy kształt rynku finansowego
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda