Sescom wciąż na wzrostowej ścieżce - przychody i zysk netto za I półrocze 18/19 wyższe od ubiegłorocznych o odpowiednio: 18% i 49%

27.06.2019 07:57  Wyniki spółek
Sescom wciąż na wzrostowej ścieżce - przychody i zysk netto za I półrocze 18/19 wyższe od ubiegłorocznych o odpowiednio: 18% i 49%
Sescom – notowany na GPW dostawca usług Facility Management dla sieci w Europie kolejny raz poprawił swoje wyniki finansowe. Skonsolidowane przychody oraz zysk netto za I półrocze roku obrotowego 2018/2019 okazały się wyższe od wypracowanych w I półroczu 18/19 o odpowiednio: 18% i 49%.

W I półroczu (obejmującym okres od października 2018 r. do marca 2019 r.) Grupa Sescom wygenerowała przychody w wysokości 67,2 mln zł oraz 4,5 mln zł zysku netto. Głównym czynnikiem, który wpłynął na wzrosty w kolejnym półroczu był rozwój sprzedaży zagranicznej.  Rosnące znaczenie przychodów spoza Polski potwierdza Prezes Zarządu Sescom, Sławomir Halbryt:
 
„Ponad 25% wartości sprzedaży w pierwszej połowie obecnego roku obrotowego pochodzi ze zleceń zagranicznych. Konsekwentnie umacniamy swoją pozycję w Europie Zachodniej, rynkach o wyższej marży, co ma również wpływ na wynik netto Grupy. Pozytywnym sygnałem jest dla nas dynamika wzrostu. W ostatnim półroczu obrotowym W krajach Unii Europejskiej zanotowaliśmy sprzedaż na poziomie 15,8 mln zł, wyższą o ok. 64% od wypracowanej w I półroczu poprzedniego roku”.
Dane skonsolidowane obejmują wyniki Sescom S.A wraz ze spółkami zależnymi polskimi (Sestore i SDC) oraz zagranicznymi (Sescom GmbH, Sescom Technischer Support GmbH, Sescom Czech Republic s.r.o., Sescom Műszaki Szerviz Kft. oraz Sescom Ltd.).
 
Poszerzanie Grupy Kapitałowej szansą na dalsze zwiększenie bazy przychodowej 30 kwietnia 2019 r. Sescom S.A. nabył 51% udziałów w olsztyńskiej spółce DT Sp. z o.o., zajmującej się serwisem, sprzedażą i wynajmem wózków widłowych. Według Prezesa Halbryta rozszerzenie oferty o usługi serwisowe pojazdów magazynowych umożliwia rozpoczęcie świadczenia perspektywicznych usług, komplementarnych wobec dotychczasowych działań Grupy:
 
„Sektor logistyczny w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, rośnie zapotrzebowanie na pojazdy magazynowe wykorzystywane w halach, placach składowych, bazach przeładunkowych i sklepach wielkopowierzchniowych. Wielu naszych klientów korzysta w codziennej działalności z wózków widłowych. Dzięki pozyskanemu know-how chcemy zaoferować naszym klientom wsparcie w utrzymaniu tego typu pojazdów., a także powalczyć o kontrakty na rynku logistycznym”. 
 
Sescom od 2008 roku świadczy kompleksowe usługi Facility Management dla sieci handlowych i usługowych przez cały cykl życia obiektów – od planowania inwestycji, projektowania, prac adaptacyjnych i remontowych, przez utrzymanie techniczne oraz optymalizację zużycia energii, po wdrożenia technologii i analitykę. W minionym półroczu obrotowym Grupa Sescom zrealizowała zlecenia dla ponad 200 klientów z 27 krajów Europy. Spółka dominująca w Grupie - Sescom S.A. od marca 2018 r. notowana jest na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.     
 
Sescom
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #38   Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 9: Konrad Okła (18.01.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda