Sfinks Polska ponownie przeprowadzi emisję akcji serii P

24.04.2019 08:23  Wyniki spółek
Sfinks Polska ponownie przeprowadzi emisję akcji serii P SFINKS Polska postanowił przystąpić do działań zmierzających do ponownego przeprowadzenia emisji akcji zwykłych serii P na okaziciela, podała spółka. Planuje podjąć uchwałę o emisji tych akcji 29 kwietnia.

Planowany termin zakończenia subskrypcji to 30 czerwca 2019 r., podano w komunikacie.

"Powyższe związane jest z niedojściem do skutku podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii P, emitowanych na podstawie uchwały zarządu Sfinks Polska z dnia 09 stycznia 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Wcześniejsza emisja musiała zostać uznana za zakończoną z powodów formalnych, podkreśliła spółka.

"Zamierzamy dokapitalizować Sfinksa ze względu na zapisy umowy kredytowej i - co równie ważne - potrzeby wynikające z realizowanej strategii rozwoju. Dlatego po ogłoszeniu wyników okresowych ponownie rozpoczniemy proces związany z emisją akcji serii P. Chcemy tak zaplanować harmonogram, by w ramach tej emisji była możliwość objęcia akcji także poza okresami zamkniętymi i by mógł wziąć w niej udział pan Sylwester Cacek, który podtrzymuje gotowość objęcia akcji serii P" - skomentował wiceprezes Sfinks Polska Dariusz Strojewski, cytowany w komunikacie.

Zobacz także: Sfinks Polska ma list intenc. ws. przejęcia marek Meta Seta Galareta, Meta Disco

Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Paweł Szczepanik przedstawia: FALE ELLIOTTA FAKTY I MITY | Analiza techniczna   Jak inwestować w condohotele
 

Notowania SFINKS
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda