Ursus miał 104,6 mln zł jednost. straty netto w 2018r. wg szac. danych

19.04.2019 08:29  Wyniki spółek
Ursus miał 104,6 mln zł jednost. straty netto w 2018r. wg szac. danych Ursus w restrukturyzacji odnotował 104,6 mln zł jednostkowej straty netto w 2018 r. według wstępnych danych wobec 4,4 mln zł straty w 2017 roku, podała spółka. 

"Istotne pogorszenie się sytuacji płynnościowej spółki wynikające z braku możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów po przedpłaceniu za towar obszarów wiejskich. 
 
- niski wolumen sprzedaży w sposób istotny przełożył się na niższą rentowność produktów, które nie pokrywają obecnie kosztów stałych produkcji; 
 
- spowolnienie realizacji kontraktu z tanzańskim kontrahentem National Development Corporation; 

Zobacz także: Plan restrukturyzacyjny Ursusa zakłada m.in. lokalizację produkcji w 1 miejscu

- istotne pogorszenie się sytuacji płynnościowej spółki wynikające z braku możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów po przedpłaceniu za towar" - czytamy w komunikacie. 
 
Przychody netto ze sprzedaży spadły o ok. 66% r/r i wyniosły 86,7 mln zł w 2018 r. 
 
Ursus dokonał również odpisów aktualizujących wartość zapasów na łączną kwotę 25,8 mln zł, w tym prototypów na 5,7 mln zł, odpisów aktualizujących wartość należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałych na łączną kwotę 4,3 mln zł,  ujęcia rezerwy na zwrot uzyskanych dotacji w kwocie 4 mln zł, jęcia rezerwy restrukturyzacyjnej w kwocie 1,2 mln zł. 
 
"Ponadto spółka, zgodnie ze wskazaniami biegłych, dokonała korekty błędu z lat ubiegłych dokonując odpisu należności od spółki Biosaf Temiz Kaynakli Yenilenebilir Enerji Limited Şirketi (Clean Energy & Renewable Sources LTD) z siedzibą w Stambule w Turcji za sprzedaż 100% akcji Bioenergia Invest S.A. dokonanej w dniu 29 grudnia 2016 roku na łączną kwotę 19 876 tys. zł która obciążyła wynik roku 2016 poprzez ujęcie bezpośrednio w kapitałach własnych" - czytamy dalej. 

Zobacz także: Plan restrukturyzacyjny Ursusa zakłada m.in. lokalizację produkcji w 1 miejscu

 
Spółka podała, że badanie jednostkowego oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego na moment niniejszego raportu bieżącego nie zostało jeszcze zakończone. Ostateczne dane finansowe zostaną zawarte w jednostkowym i skonsolidowanym raporcie rocznym za 2018 rok, które zostaną opublikowane 25 kwietnia br. 
 
Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. 
 

ISBnews


  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: III. 2019   Popytowe podejście do innowacji
 

Notowania Ursus
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda