Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Wyniki spółek

Walutomat najpopularniejszym serwisem wymiany walut

20.05.2015 14:36  Wyniki spółek
Walutomat najpopularniejszym serwisem wymiany walut Jedna z najpopularniejszych porównywarek kantorów online stworzyła pierwszy, czysto internetowy ranking kantorów i platform wymiany walut w sieci.

Przeanalizowała 42 serwisy pod kątem m.in. ruchu na stronie oraz popularności serwisów w skali krajowej i globalnej. W kluczowych kategoriach liderem okazał się Walutomat.

Ruch na stronie internetowej kantoru online był jednym z podstawowych kryteriów oceny serwisu w rankingu opracowanym przez Kurencja.com. Tutaj bezapelacyjnie liderem okazał się Walutomat, który ma wg rankingu 1 200 000 wizyt (o 50% więcej niż kolejny e-kantor). Z zestawienia wynika także, że platforma ta generuje przeszło 30% całego ruchu polskich serwisów wymiany walut online.

- Z przedstawionych danych wynika, że Walutomat jest bezsprzecznie najpopularniejszym w internecie, najczęściej odwiedzanym polskim serwisem wymiany walut – można przeczytać we wnioskach raportu. - Platforma przewodzi w zestawieniu wg najważniejszych kryteriów: miesięcznej liczby wizyt, rankingu krajowego i globalnego – pisze Kurencja.com.

W zestawieniu witryn krajowych Walutomat znalazł się na najwyższym, spośród wszystkich ocenianych serwisów, miejscu (1437 pozycja), a w świecie zajmuje również najwyższe - 28 799 miejsce.

Ten ciekawy ranking powstał pod kątem typowo webowych parametrów, czyli takich jak: ruch na stronie www kantoru/platformy, ranking krajowy, ranking globalny, czas spędzany na stronie www, liczba stron na wizytę, współczynnik odrzuceń, udział ruchu z Polski w odwiedzinach, dominujący rynek zagraniczny, Google Page Rank.

Walutomat jest pierwszą polską społecznościową platformą wymiany walut. Został założony w 2009 r. przez Tomasza Dudziaka, współtwórcę m.in. Allegro.pl. Dzisiaj korzysta z niego 150 tys. firm i osób prywatnych, którzy od początku działalności wymienili już ponad 15 mld zł.


Currency One SA


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Stacjonarnie da się taniej - ale to musicie mieszkać gdzieś w okolicy tego kantoru, tzn. tej sieci. Kantory Plus macie przy trasie A4. U nich te warunki macie naprawdę spoko, bo dają spread równy 0,5 grosza, a zdarzało się kupować walutę nawet przy niższym. A takie warunki to już naprawdę konkret.

  ~sepre   (w piątek o 07:13)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Znana marka musiała sobie na popularność zasłużyć, ale i nowsze kantory nie są gorsze, mają mniejszy rozgłos często tylko ze względu na krótszy staż. M.in. własnie wspomniana tutaj gieldawalut.com jest tego dobrym przykładem. Kupuję za jej pośrednictwem EUR obecnie po lepszym kursie niż w wielu konkurencyjnych kantorach internetowych. Życzę utrzymania tego poziomu.

  ~paulina42   (26 czerwca o 23:22)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda