Walutomat najpopularniejszym serwisem wymiany walut

20.05.2015 14:36  Wyniki spółek
Walutomat najpopularniejszym serwisem wymiany walut Jedna z najpopularniejszych porównywarek kantorów online stworzyła pierwszy, czysto internetowy ranking kantorów i platform wymiany walut w sieci.

Przeanalizowała 42 serwisy pod kątem m.in. ruchu na stronie oraz popularności serwisów w skali krajowej i globalnej. W kluczowych kategoriach liderem okazał się Walutomat.

Ruch na stronie internetowej kantoru online był jednym z podstawowych kryteriów oceny serwisu w rankingu opracowanym przez Kurencja.com. Tutaj bezapelacyjnie liderem okazał się Walutomat, który ma wg rankingu 1 200 000 wizyt (o 50% więcej niż kolejny e-kantor). Z zestawienia wynika także, że platforma ta generuje przeszło 30% całego ruchu polskich serwisów wymiany walut online.

- Z przedstawionych danych wynika, że Walutomat jest bezsprzecznie najpopularniejszym w internecie, najczęściej odwiedzanym polskim serwisem wymiany walut – można przeczytać we wnioskach raportu. - Platforma przewodzi w zestawieniu wg najważniejszych kryteriów: miesięcznej liczby wizyt, rankingu krajowego i globalnego – pisze Kurencja.com.

W zestawieniu witryn krajowych Walutomat znalazł się na najwyższym, spośród wszystkich ocenianych serwisów, miejscu (1437 pozycja), a w świecie zajmuje również najwyższe - 28 799 miejsce.

Ten ciekawy ranking powstał pod kątem typowo webowych parametrów, czyli takich jak: ruch na stronie www kantoru/platformy, ranking krajowy, ranking globalny, czas spędzany na stronie www, liczba stron na wizytę, współczynnik odrzuceń, udział ruchu z Polski w odwiedzinach, dominujący rynek zagraniczny, Google Page Rank.

Walutomat jest pierwszą polską społecznościową platformą wymiany walut. Został założony w 2009 r. przez Tomasza Dudziaka, współtwórcę m.in. Allegro.pl. Dzisiaj korzysta z niego 150 tys. firm i osób prywatnych, którzy od początku działalności wymienili już ponad 15 mld zł.


Currency One SA


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Nie oceniam kantorów po samej popularności, tym bardziej że jeden z tych znanych właśnie chyba upadł. Podszedłem tak do tematu, że po prostu przetestowałem kilka i wybrałem dla siebie najlepszy. Na daną chwilę to jest Pluskantor.pl, spełnia moje oczekiwania pod względem szybkości wymiany waluty, przelewów oraz oszczędności.

  ~Eloff   (6 września o 23:29)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Kiedyś uważałem że wszystkie e-kantory to nie to samo, dopiero jak sam porównałem sobie kilka pod względem użyteczności oraz kursów, spostrzegłem że tak jednak nie jest i wybrałem Gieldawalut.com, ta firma oferuje lepsze warunki od wielu innych, warto zajrzeć, sprawdzić. Wyceniają super korzystnie i jeszcze jest opcja społecznościowej wymiany oraz cashback.

  ~Mad   (13 sierpnia o 23:42)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda