ZM Ropczyce planują dalszy rozwój sprzedaży eksportowej

29.03.2019 09:34  Wyniki spółek
ZM Ropczyce planują dalszy rozwój sprzedaży eksportowej Zakłady Magnezytowe ROPCZYCE planują dalszy rozwój sprzedaży eksportowej, która w 2018 r. odpowiadała za 54% przychodów, poinformował ISBnews prezes Józef Siwiec.

"Staramy się cały czas rozwijać eksport, bo w kraju nie ma możliwości tak istotnego zwiększenia poziomu sprzedaży" - powiedział Siwiec w rozmowie z ISBnews.

Zdaniem prezesa, nie ma tej chwili w Polsce wystarczającego rynku nowych inwestycji w segmentach cementu, wapna, hutnictwa żelaza i stali. Perspektywiczne są jedynie segmenty odlewnictwa i hutnictwa metali nieżelaznych.

"Jeśli chodzi o rynki zagraniczne, to jest wiele obszarów, w których dostrzegamy szanse, zarówno w kwestiach projektowych, jak i obszarze dostaw eksploatacyjnych" - wskazał. 

Zobacz także: ZM Ropczyce miały 26,77 mln zł zysku netto, 65,48 mln zł EBITDA w 2018 r.

Spółka dostrzega potencjał zarówno w rynku zachodnim, jak i na wschodzie - rynek ukraiński się odradza, na rynku rosyjskim spółka stara się zwiększyć intensywność działań. Kolejne rynki eksportowe to m.in. USA i kraje afrykańskie.

"Sprzyja nam konsolidacja zarówno po stronie naszych odbiorców, jak i po stronie producentów materiałów ogniotrwałych. Dla nas jest to szansa, bo nie jesteśmy już postrzegani przez największego globalnego gracza jako istotne dla nich zagrożenie" - wyjaśnił Siwiec.

Spółka tylko w ograniczonym zakresie jest zainteresowana aliansami z innymi firmami.

"Nie jesteśmy zainteresowani akwizycją z podmiotami korporacyjnymi. Jeżeli alians, to z firmami o charakterze inżynieringowym" - podsumował prezes.

Zakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

Kamila Wajszczuk

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 10: Konrad Okła (15.03.2019)   Albert "Longterm" Rokicki, #113 PYTANIA DO LONGTERMA (15.03.2019)
 

Notowania ROPCZYCE
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda