Zysk Grupy Open Finance S.A. nieznacznie do góry po 3 kwartałach 2018 roku

04.12.2018 15:37  Wyniki spółek
Zysk Grupy Open Finance S.A.  nieznacznie do góry po 3 kwartałach 2018 roku
Po 9 miesiącach roku 2018 Grupa Open Finance S.A. odnotowała przychody na poziomie 287,5 mln złotych, co oznacza wzrost o 7,9% w stosunku do analogicznego okresu roku 2017. Pośrednictwo przy kredytach hipotecznych to wciąż najmocniejsza strona działalności Grupy. W ciągu pierwszych 3 kwartałów br. Grupa wygenerowała zysk netto w kwocie 7,9 mln zł. 
 
Należy wyróżnić - wśród danych finansowych po 3 kwartałach 2018 roku – przychody spółki Open Finance na poziomie 235,1 mln złotych, co jest wzrostem o 13,6% w stosunku do analogicznego okresu 2017 roku. Wzrost o ponad 45% odnotowano na wskaźniku EBIDTA, który dla spółki Open Finance za pierwsze 9 miesięcy roku 2018 wyniósł 18,7 mln zł.
 
Z istotnych działań biznesowych w minionych 3 kwartałach należy wymienić zwłaszcza dynamiczną integrację oraz wzrost efektywności sieci sprzedażowych Open Finance  i Home Broker, a także wdrożenie szeregu rozwiązań technologicznych w Grupie, zwłaszcza aplikacji SmartApp, która jest wsparciem ekspertów Open Finance i Home Broker w obsłudze Klientów, ułatwiając nie tylko wybór i prezentację oferty kredytu, ale także wypełnienie i jednoczesne wysłanie wniosku do wielu banków.  
 
Największym atutem Open Finance SA nieprzerwanie pozostaje pośrednictwo przy kredytach hipotecznych. Sieci sprzedaży Open Finance S.A. zamknęły pierwsze 3 kwartały 2018 roku sprzedażą kredytów na poziomie 8,1 mld zł, co stanowi wzrost o 29% w stosunku do analogicznego okresu roku 2017. Prawie 6,8 mld zł z tej sumy stanowiły kredyty hipoteczne, których sprzedaż dynamicznie wzrosła, bo aż o 34% rok do roku. Warto jednak zauważyć, że spółka zanotowała wzrosty nie tylko w segmencie kredytów mieszkaniowych, ale również gotówkowych, gdzie sprzedaż wyniosła 719 mln zł, co daje poprawę wyniku o 12% w ujęciu rok do roku oraz firmowych ze sprzedażą na poziomie 601 mln zł, co oznacza wzrost o 5% rok do roku.
 
Ten rok nie jest łatwy, ale konsekwentnie – z kwartału na kwartał – poprawiamy nasze wyniki sprzedaży oraz wynik finansowy. Wciąż mamy boom na rynku nieruchomości i duże zainteresowanie Polaków kredytami, zwłaszcza hipotecznymi. Rosnące wynagrodzenia i niskie bezrobocie skłaniają do inwestowania we własne mieszkanie. Jednak w Open Finance mamy też wzrost sprzedaży kredytów gotówkowych, kredytów firmowych oraz ubezpieczeń. Wysoka ekspertyza naszych pracowników i partnerów pozwala nam utrzymywać pozycję lidera branży pośrednictwa finansowego - mówi Joanna Tomicka-Zawora, Prezes Zarządu Open Finance S.A. i Home Broker S.A. 
 
W spółce Home Broker S.A. przychody za 3 kwartały 2018 roku wyniosły 47,2 mln złotych, co oznacza spadek o 22% w stosunku do tego samego okresu w roku 2017. Natomiast EBIDTA ukształtowała się na poziomie 2,7 mln zł, co jest spadkiem o 37,4% względem analogicznego okresu roku ubiegłego. Strata netto spółki za pierwsze 
9 miesięcy roku 2018 wyniosła 4,1 mln zł.  

Open Finance S.A. 
Home Broker S.A.pl 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda