Na co Polacy oszczędzają pieniądze?

27.04.2017 10:51  Zarządzanie należnościami
Na co Polacy oszczędzają pieniądze?
W jakim celu Polacy odkładają wolne środki finansowe? Czy zapobiegliwość jest efektem obaw, czy też może wynika z chęci spełnienia bardziej wymagających marzeń? Jak wyglądają trendy związane z oszczędzaniem w polskim społeczeństwie?
 
Odpowiedź na powyższe pytania przynosi badanie Deutsche Banku dotyczące oszczędności Polaków. Tegoroczna edycja jest już trzecią, dzięki czemu możliwe jest wskazanie zachodzących na tym polu zmian. 
 
Jak się okazuje, najwięcej, bo już niemal połowa Polaków oszczędza na tzw. czarną godzinę. W poprzednim kwartale wynik ten był o kilka p.p. mniejszy. Może to wskazywać na wzrost niepewności odnośnie przyszłości. Ciekawe tendencje można zaobserwować także w kolejnych wskazaniach. O ponad 3 p.p. wzrosła liczba oszczędzających na nowe mieszkanie. Dzięki temu kategoria ta wyprzedziła bardziej popularny w ubiegłym roku cel - dostatnią emeryturę. 
 


 
Wzrost liczby osób oszczędzających na nowe mieszkanie jest z pewnością dobrą informacją dla deweloperów. Większość osób rozważających zakup zamierza przecież poprawić swoje dotychczasowe warunki mieszkaniowe. Dużą popularnością będą cieszyć się zatem nowoczesne projekty, zwłaszcza te zapewniające obok atrakcyjnej architektury również wygodne i funkcjonalne mieszkania. Jeśli do tego znajdują się one w prestiżowej lokalizacji, to nie powinny narzekać na brak zainteresowania. Przykładem propozycji skierowanej do odbiorców z dużymi oczekiwaniami może być realizowany w Warszawie projekt Bobrowiecka 10. 
 
-Nowoczesna bryła połączona z klasyczną elegancją wnętrz i prestiżowa lokalizacja na Dolnym Mokotowie to kilka mocnych powodów skłaniających do przeznaczenia zaoszczędzonych środków na zakup mieszkania w naszej inwestycji – opisuje Krzysztof Kołakowski, kierownik biura sprzedaży w inwestycji Bobrowiecka 10.
 
Na decyzję o zakupie nowego mieszkania w poprzednim roku wpływ miała z pewnością bogata oferta mieszkań z rynku pierwotnego. Rekordy oddanych inwestycji przyczyniły się do wzrostu liczby transakcji. W obecnym roku przewidywane wyniki mają być jeszcze lepsze, co z pewnością wpłynie na koniunkturę na rynku.
 
Grupa Emmerson S.A.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes