Jaką drogę pokonuje złota sztabka zanim trafi do klienta?

07.05.2018 11:05  Złoto
 Jaką drogę pokonuje złota sztabka zanim trafi do klienta?
Błyszczą się, przyciągają wzrok i są warte naprawdę dużo - złote sztabki od zawsze kojarzyły się z luksusem i bogactwem. Skąd się biorą złote sztabki?

- Proces nabycia sztabki przez klienta jest z jednej strony bardzo prosty, z drugiej delikatnie skomplikowany jeśli chodzi o role dostawcy. Klient w momencie kiedy chce zakupić sztabkę przychodzi do swojego dystrybutora, składa zamówienie. Sztabka w tym momencie jest mu sprzedawana, bądź zamawiana w zależności na jakiego rodzaju zakup się zdecydował - mówi newsrm.tv Michał Tekliński, Grupa Goldenmark.
 
Od strony dostawcy wygląda to troszkę inaczej. Dostawca zamawia złoto, które zazwyczaj jest wydobywane albo pochodzi bezpośrednio z kopalni. Jest produkowana sztabka, która potem w sposób maksymalnie bezpieczny musi trafić do dystrybutora żeby on mógł ją wydać klientowi. - Proces musi być niezwykle zoptymalizowany, żeby koszt logistyki sztucznie nie pompował ceny nabycia dla klienta - wyjaśnia Michał Tekliński i dodaje. - To co najważniejsze jeżeli chodzi o rynek złota to jest to rynek prawdziwie globalny.

Nie ma zróżnicowania na klienta niemieckiego i polskiego. Wszyscy kupują u tych samych producentów. Drugą ważną cechą rynku jest to, że każda wpłata klienta na zakup sztabki jest jednoznaczna z zakupem złota u producenta. To złoto dokładnie w tym samym momencie zostaje zamówione i proces produkcji startuje niemalże w tej samej chwili.

Michał Tekliński, Grupa Goldenmark
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie