Jesteś w: Strona główna » Inwestowanie » Surowce » Złoto


Cena złota 20 dolarów od historycznego zakupu, więc zakupy w Polsce wyhamowują

25.02.2011 10:32  Złoto
Cena złota 20 dolarów od historycznego zakupu, więc zakupy w Polsce wyhamowują
Zamieszki w Libii, strajki w Grecji, groźba obniżenia ratingu Islandii wszystkie te fakty wpłynęły na wzrost cen złota na rynku światowym. W tej chwili uncja kruszcu jest wyceniana na 1.408,00 dolarów amerykańskich. Do osiągnięcia rekordu brakuje niespełna 20 dolarów.

W mijającym tygodniu cena za uncję kruszcu kształtowała się na poziomie 1.394,00 - 1.418,00 USD/t.oz. Przy kursie EUR/USD przekraczającym 1,3820 w walucie europejskiej złoto było wyceniane na poziomie oscylującym wokół 1.025,00 EUR/t.oz. Obecna sytuacja polityczno – gospodarcza wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości cena złota liczona w dolarach amerykańskich pobije dotychczasowy rekord i będzie osiągała nowe szczyty.
 

Klienci Mennicy Polskiej pod koniec miesiąca trochę wyhamowali z zakupami. Sztabki złota w czwartym tygodniu lutego cieszyły się znacznie mniejszym zainteresowaniem w porównaniu z początkiem roku. Związane jest to zapewne z wyższymi cenami za kruszec. W tej chwili kilogramowa sztabka złota wyceniana jest na około 137,5 tys. PLN, natomiast pod koniec stycznia ta sama ilość kruszcu kosztowała 126,5 tys. PLN.


Marta Prusik
Mennica Polska SA
 

kg

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie