Cena złota sięga okolic 1465-1470 USD za uncję

14.11.2019 10:28  Złoto
Cena złota sięga okolic 1465-1470 USD za uncję Ubiegły tydzień na rynku złota przyniósł przewagę sprzedających. Cena kruszcu rozpoczynała go powyżej bariery 1500 USD za uncję, a dokładniej w okolicach 1515-1520 USD za uncję, natomiast zamknęła go w pobliżu 1460 USD za uncję.

Jednak w tym tygodniu nastroje na rynku złota ewidentnie się poprawiły. Cena kruszcu nie tylko wyhamowała spadki, ale również odbiła w górę. Na razie zwyżka ta jest jednak dość niewielka i sięga okolic 1465-1470 USD za uncję. To zbyt mały wzrost, aby stwierdzić, że na rynku tym pojawił się optymizm. Niewielka skala zwyżki budzi raczej pytania o to, czy złoto ma jeszcze siłę, aby w najbliższym czasie powrócić do istotnych wzrostów i wymazać negatywny wydźwięk ostatnich przecen.

W środę w centrum uwagi inwestorów na rynku złota było wyczekiwanie na wypowiedź publiczną Jerome Powella. Prezes Fed przemawiał w amerykańskim Kongresie, a głównym wnioskiem z jego słów było wstrzymanie się z dalszymi cięciami stóp procentowych, jak również negatywne ustosunkowanie się do pomysłu wprowadzenia ujemnych stóp procentowych w USA (forsowanego przez Donalda Trumpa). Polityka monetarna w Stanach Zjednoczonych będzie istotna dla wyceny dolara, a tym samym także złota. Jednak oprócz wypowiedzi członków Fed, które licznie pojawią się jeszcze w tym tygodniu, ważne będą także dane makroekonomiczne z USA, np. piątkowe dane dotyczące sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej.

Nie bez znaczenia pozostaje sytuacja na „froncie" USA-Chiny w kwestiach handlowych. Relacje obu państw się wyraźnie pogorszyły, a ostatnia runda negocjacji wciąż nie jest w stanie przynieść nawet wstępnego porozumienia. Dodatkowo, Trump zagroził podwyżką ceł na dobra importowane z Chin, jeśli do kompromisu nie dojdzie.

Wzrost napięć pomiędzy USA a Chinami wspomógł stronę popytową na rynku złota, ponieważ kruszec ten jest traktowany przez wielu inwestorów jako tzw. bezpieczna przystań.

Źródło: ISBnews / Superfund TFI, Paweł Grubiak

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Czym jest faktoring | TWÓJ BIZNES #1   #BIZNESwDRODZE, odcinek 5, Michał Sadowski, BRAND24 SA
 

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • XTB - zdecydowanie warto, macie tam wszystkie istotne rozwiązania, jest demo, jest system xstation. Po prostu każdy element musi być zrealizowany z głową i wtedy cele zrealizujecie, ale od razu cudów nie będzie. Żeby działać, musicie znać tę tematykę. To nie jest takie hop siup.

  ~pando   (wczoraj o 10:30)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Macie system XTB, a w nim wszystkie istotne narzędzia, więc może obierzcie ten kierunek? Wydaje mi się, że pod względem inwestycyjnym moment jest znakomity i da się nieźle zarobić. Ogólnie rynek nieustannie się zmienia, trzeba poświęcać czas analityce i ogólnie zmianom rynkowym. Wówczas da się z tego wyciągnąć zdecydowanie najwięcej. A jak u was?

  ~radeko   (22 listopada o 10:37)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie