W co inwestują Polacy? Na co warto zwrócić uwagę planując inwestycje w 2019 roku?

20.12.2018 14:39  Złoto
W co inwestują Polacy? Na co warto zwrócić uwagę planując inwestycje w 2019 roku? Pomnażać kapitał możemy na wiele sposobów, zgromadzone pieniądze warto zainwestować w taki sposób, aby po określonym czasie przyniosły zysk. Trzeba wiedzieć na jaki okres chcemy zaangażować nasze oszczędności, z jakim ryzykiem utraty części lub czasem nawet całej kwoty kapitału możemy się liczyć. Najważniejsze jednak, aby zdecydować co będzie przedmiotem naszego przedsięwzięcia finansowego. W co będą inwestowali Polacy w 2019 roku?

Na co warto zwrócić uwagę planując inwestycje w 2019 roku?

Podstawą odpowiedzialnego i rozsądnego inwestowania jest umiejętność określenia poziomu ryzyka inwestycyjnego. Poszukując sposobów na pomnożenie pieniędzy trzeba pamiętać, że musimy znaleźć skuteczny środek, dzięki któremu zaoszczędzony i zainwestowany kapitał zostanie zwiększony. Bardzo ważna jest wiedza na temat podejmowanych przedsięwzięć. W przypadku braków merytorycznych możemy skorzystać z wiedzy profesjonalistów zajmujących się zawodowo zarządzaniem inwestycjami. Nie jesteśmy jednak w stanie zostać ekspertami w zakresie wszystkich możliwości lokowania środków pieniężnych, dlatego w przypadku wątpliwości warto wiedzieć, że inwestycje na rynku oraz formy inwestowania opisuje HotMoney.pl. Znajdziemy tam dokładne informacje na temat sposobów długofalowego, stabilnego czerpania zysków, o stopie zwrotu oraz poziomie bezpieczeństwa różnych inwestycji.

 

W jakie nieruchomości warto będzie inwestować w 2019 roku?

Inwestycja w mieszkania jest długoterminową opcją pomnażania pieniędzy. Oczekiwanych zysków możemy spodziewać się po upływie co najmniej 12 miesięcy. Warto jednak trochę poczekać, bowiem jest to jedna z najbardziej rozsądnych i stabilnych koncepcji zaangażowania kapitałowego. Rok 2019 na rynku nieruchomości to, przede wszystkim mieszkania nowe, z rynku pierwotnego, w dużych miastach. Największym zainteresowaniem cieszyć będą się lokale mieszkalne położone w atrakcyjnych, popularnych dzielnicach wielkich aglomeracji. Reprezentacyjne dzielnice stolicy, Krakowa, Wrocławia czy Trójmiasta będą nadal cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród wynajmujących. Opłacalnym będzie zakup mieszkań w sprawdzonych do tej pory lokalizacjach, ponieważ dają one gwarancję wynajmu.

Bardzo popularne będą nadal obiekty przeznaczone pod wynajem biznesowy. Nieruchomość przeznaczona na biura firm wielu branż, w atrakcyjnej lokalizacji, zapewni wysoki zwrot inwestycji. Warto również wspomnieć o nieruchomościach typu premium, jak luksusowe apartamenty, ekskluzywne mieszkania. Osoby dysponujące stosunkowo wysokim kapitałem mogą liczyć w tej dziedzinie na odpowiednie zyski.

 

Jakie zmiany na rynku obligacji przyniesie rok 2019?

Obligacje emitowane przez polski rząd są inwestycją, w której gwarancją jest wypłacalność państwa. Lokowanie pieniędzy w obligacjach jest i będzie nadal korzystną alternatywą dla bankowych depozytów z uwagi na korzystne oprocentowanie. Oprocentowanie uzależnione jest, w tym przypadku, od stopnia inflacji co sprawia, że pieniądze utrzymują realną wartość. Prognozowana przez Narodowy Bank Polski ponad trzyprocentowa inflacja w 2019 roku sprawi, że kupione w bieżącym roku obligacje mogą zyskać pięcioprocentowe oprocentowanie.

Nabywcy obligacji korporacyjnych mogą liczyć na lepsze warunki emisji bez wzrostu poziomu ryzyka. Od lipca 2019 roku na rynku obligacji korporacyjnych, których emitentami są przede wszystkim przedsiębiorstwa zajdą wielkie zmiany. Ewidencja nowych emisji będzie prowadzona przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych przez co wzmocniona zostanie pozycja inwestorów indywidualnych. Zmiany sprawią, że rynek obligacji stanie się bardziej przejrzysty. Warto jednak wiedzieć, że podejmując decyzję o wkładzie kapitału w obligacje korporacyjne wymagana jest niezbędna wiedza z zakresu ekonomii, prawa i zasad inwestowania.

 

Dlaczego fundusze inwestycyjne przyniosą zyski w 2019 roku?

Eksperci finansowi prognozują, że hossa na giełdach światowych może trwać jeszcze około roku. Rozsądnym rozwiązaniem w zakresie pomnażania kapitału będą nadal fundusze inwestycyjne.

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów, od stycznia 2019 roku, w celu zwiększenia zyskowności i popularności polskich funduszy inwestycyjnych zmniejszone zostaną wynagrodzenia za zarządzanie aktywami. Maksymalny limit opłaty w 2022 roku będzie mógł wynosić 2 procent, co stanowi połowę obecnej wartości. Wprowadzane zmiany będą dużą oszczędnością dla osób inwestujących w fundusze.

Na co warto postawić w 2019 roku? Na pierwszy plan wysuwają się spółki energetyczne, pod warunkiem znaczących podwyżek cen energii elektrycznej dla odbiorców detalicznych, oraz spółki z sektora chemicznego i handlowego.

 

Czy możemy inwestować w waluty wirtualne w 2019 roku?

Polacy kupują kryptowaluty traktując to głównie jako inwestycję. Jednak 2019 rok to czas kiedy wirtualne pieniądze przejdą do niszy inwestycyjnej.

Zdecydowanym liderem na tym rynku jest Bitcoin. Jego zwolennicy twierdzą, że kryptowaluty stanowią przyszłość gospodarki światowej. Jest to obecnie waluta cyfrowa, która w odniesieniu do całego rynku będzie nadal zyskiwała na wartości.

 

Dlaczego warto obecnie inwestować w złoto?

Najstarszą formą inwestowania w ten metal jest zakup złota w formie sztabek lub monet. Nabyć złoto możemy w wybranych sklepach lub przez Internet. Trzeba pamiętać, że najbezpieczniejszą opcją jest zakup u dużych dystrybutorów, jest to bowiem gwarancja pewnej transakcji.

Złoto stanowi stabilną formę lokowania kapitału, nie ma tutaj możliwości dodrukowania jak w przypadku pieniędzy. Jest to bezpieczna forma inwestycji w sytuacjach, kiedy rynek finansowy zaczyna spowalniać, ceny złota ulegają wzrostowi.


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Hmm... powinno się inwestować w instrumenty, które nie są dla nas anonimowe - moim zdaniem to absolutnie kluczowe. W przeciwnym wypadku niczego z tego nie wyciągniecie. Ruszajcie od XTB - tam widać największy potencjał, tam można całkiem nieźle zarobić, ale od testowania wiedzy i umiejętności, to jest demo systemu. Przed wyłożeniem depozytu radzę gruntowne przygotowanie do działania.

  ~korne   (11 lipca o 10:33)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Bowim S.A to dobra i bezpieczna inwestycja. Zachęcam do poczytania o firmie i relacjach inwestorskich na ich stronie

  Marek777   (22 marca o 09:21)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie