W grudniu kupujemy najwięcej złota

29.12.2017 11:36  Złoto
W grudniu kupujemy najwięcej złota Kiedy kupujemy najwięcej złota? Pod koniec roku. Grudzień jest miesiącem, w którym niezależnie od ceny kruszcu kupujemy go najwięcej.

- Na rynku złota od kilku lat widzimy, że na przełomie roku wzrasta zainteresowanie kruszcem. Wynika to z kilku czynników. Oczywiście jest to grudzień i czas prezentów. Złota sztabka jest coraz popularniejszym prezentem w Polsce - mówi newsrm.tv Marta Dębska, ekspert Grupy Goldenmark.

Jak zauważa ekspert grudzień to także czas podsumowań. To właśnie w tym czasie przyglądamy się czy mamy jakieś nadwyżki. Jest to moment, w którym podsumowujemy nasze zyski i zastanawiamy się nad dywersyfikacją. – Coraz częściej Polacy wybierają złoto jako metodę dywersyfikacji swoich oszczędności. Co ciekawe ten trend niezależny jest od cen.  Zawsze przełom roku to dobry moment na dywersyfikacje i na oszczędzanie. Polacy coraz częściej wybierają złoto jako metodę na oszczędzanie.

Z obserwacji Goldenmarkt wynika, że o 40 procent wzrosła liczba klientów, którzy regularnie kupują złoto. Dane mogą sugerować, że rynek złota w Polsce się stabilizuje.Marta Dębska, ekspert Grupy Goldenmark


Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie