Bank Pocztowy jeszcze w maju wprowadzi nową wirtualną kartę płatniczą Mastercard, podał bank. Karta będzie wydawana wyłącznie w formie cyfrowej, bez fizycznej postaci. Kartą wirtualną będzie można dokonywać płatności bezpośrednio po złożeniu wniosku o kartę.
Nowa karta wirtualna Banku Pocztowego będzie występować w postaci zapisu elektronicznego w bankowości internetowej, ale będzie posiadała także wszystkie cechy karty plastikowej – numer, datę ważności oraz kod zabezpieczający CVC2, co umożliwia dokonywanie transakcji internetowych. Karta ta jest stworzona również do płatności mobilnych. Po dodaniu do wybranego portfela cyfrowego dostępnego w ofercie Banku Pocztowego (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz Xiaomi Pay) będzie można dokonywać nią transakcji zbliżeniowych i wypłacać gotówkę z bankomatów posiadających funkcjonalność zbliżeniową, podano.
„Największą zaletą karty wirtualnej jest to, że fizycznie jej nie ma. Karta dedykowana jest portfelom cyfrowym, dzięki czemu mamy ją zawsze przy sobie i nie musimy się martwić, że ją zgubimy lub że zostanie skradziona. Ecommerce nie potrzebuje plastiku, dlatego brak fizycznej postaci to również troska o ekologię i bezpieczeństwo. Karta wirtualna, którą wprowadzimy do naszej oferty jeszcze w tym miesiącu to kolejny krok w cyfrowej transformacji Banku Pocztowego” – powiedział członek zarządu Banku Pocztowego odpowiadający za biznes oraz IT Marcin Ledworowski, cytowany w komunikacie.
Do tej pory debetowe karty wirtualne oferowały na polskim rynku dwa banki. Karta Banku Pocztowego będzie trzecim tego typu produktem. Co unikalne dla kart wirtualnych, karta Banku Pocztowego będzie posiadała także pakiet ubezpieczeń. Ubezpieczenie obejmie utratę towaru zarówno w wyniku kradzieży, zalania czy pożaru, wskazano w materiale.
Wniosek o wydanie karty będzie można złożyć przez bankowość internetową i mobilną Banku Pocztowego, w placówkach stacjonarnych Banku i Poczty Polskiej oraz za pośrednictwem infolinii.
Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.
Źródło: ISBnews