Nexera dociera już do 300 tys. gospodarstw domowych i podtrzymuje cel osiągnięcia zasięgu łącznie 1 mln gospodarstw domowych, poinformował prezes Jacek Wiśniewski.
„Realizujemy model otwartych sieci światłowodowych. Obecnie na naszych sieciach jest już kilkanaście ofert 45 niezależnych operatorów, krajowych i lokalnych. Jesteśmy partnerem dla firm chcących rozszerzać swoje zasięgi bez wielkich wydatków. Chcemy dotrzeć do 1 mln gospodarstw domowych i 3 tys. szkół. Obecnie mamy już 300 tys. gospodarstw. Mamy na to pomysł, będziemy rozwijać naszą sieć wspierając tych którzy byli dotychczas wykluczeni lub mieli utrudniony dostęp, może nawet dzięki temu niektórzy wrócą do małych ośrodków” – powiedział Wiśniewski podczas prezentacji raportu #RegionyNexery2022.
Wskazał, że Nexera „nie boi się” rewolucji 5G. „Każda stacja potrzebuje światłowodu, a my tam jesteśmy” – zaznaczył prezes.
Członek zarządu ds komercyjnych operatora Paweł Biarda stwierdził, że sieć operatora „otwiera na możliwości na lepsze życie lokalnych społeczności poprzez budowę sieci światłowodowej”.
„To najlepszy dostęp do cyfrowego świata. Wsłuchujemy się w potrzeby lokalnych społeczności do których trafiamy” – dodał członek zarządu.
W efekcie najnowsza 4. edycja raportu #RegionyNexery2022 wskazuje m.in., że wzrasta deklarowana prędkość łącza, a użytkownicy spędzają coraz więcej czasu w sieci.
„Co ciekawe, pojawia się coraz więcej mieszkańców w małych miasteczkach dzięki dostępowi do sieci światłowodowej. Jednocześnie dostęp do internetu jest coraz bardziej efektywny, a dzięki niemu regiony są coraz lepszym miejscem do życia, pracy i wypoczynku. Kolejną interesującą kwestią jest pozytywny wpływ dostępu do szybkiego internetu na wartość nieruchomości” – wymienił Biarda.
Nexera sp. z o.o., hurtowy operator telekomunikacyjny, rozwijający światłowodową sieć dostępową o wysokiej przepustowości (NGA), to wspólne przedsięwzięcie Infracapital, europejskiego funduszu infrastrukturalnego ze znaczącym doświadczeniem w inwestycjach w sektorze telekomunikacyjnym i Nokii, które połączyły siły, aby zbudować zaawansowaną technologicznie sieć światłowodową w Polsce.
Źródło: ISBnews