Maciej Zużałek złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Ten Square Games oraz członkostwa w zarządzie ze skutkiem na koniec dnia 22 maja 2023 roku, podała spółka. Rada nadzorcza planuje powierzenie funkcji prezesa zarządu spółki członkowi zarządu Andrzejowi Ilczukowi. Jednocześnie rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu ze skutkiem na koniec dnia 22 maja 2023 roku złożył Wojciech Gattner.
Powodem złożenia rezygnacji przez Macieja Zużałka jest zakończenie jego misji na stanowisku prezesa zarządu spółki i zmiana priorytetów strategicznych spółki, natomiast Wojciech Gattner pozostaje w spółce, a jego intencją jest pełne zaangażowanie operacyjne w prace nad strategię produktową głównych gier spółki, podkreślono.
„Po przeprowadzeniu konsultacji i oceny różnych opcji, rada nadzorcza planuje powierzenie funkcji prezesa zarządu spółki panu Andrzejowi Ilczukowi, członkowi zarządu Ten Square Games od 21 stycznia 2021 roku. Biorąc pod uwagę rodzaj i zakres wyzwań stojących przed spółką, a także decyzję zarządu spółki o skupieniu się na rozwoju głównych produktów spółki, kandydatura pana Andrzeja Ilczuka idealnie wpisuje się w plany spółki na najbliższą przyszłość. Jednocześnie, rada nadzorcza przychyliła się do inicjatywy pana Wojciecha Gattnera, który zaproponował rezygnację z pełnienia przez niego funkcji członka zarządu i poświęcenie całego swojego czasu w spółce na pracę operacyjną nad dalszym rozwojem głównych produktów Ten Square Games. W opinii rady nadzorczej, w związku ze zmniejszeniem skali działalności spółki, pełne zaangażowanie pana Gattnera w pracę nad produktami spółki niesie ze sobą dodatkowy potencjał generowania wartości dla spółki” – czytamy w oświadczeniu rady nadzorczej spółki.
Rada nadzorcza nie przewiduje dalszych zmian w składzie zarządu spółki w najbliższym czasie. W opinii rady kompozycja zarządu w nowym składzie zapewni spółce sprawną i kompetentną strukturę zarządczą, podano również.
Grupa Ten Square Games jest producentem gier mobilnych w modelu free-to-play. Posiada studia we Wrocławiu, Warszawie, Berlinie i Bukareszcie, a także studio zależne Rortos w Weronie. Ma również pakiet mniejszościowy w krakowskim studio Gamesture. W portfolio grupy znajdują się m.in. „Fishing Clash” – jeden z najpopularniejszych na świecie symulatorów wędkarstwa 3D, „Hunting Clash” – realistyczny symulator polowania, a także „Airline Commander” – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symulator lotów. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2018 r.
Źródło: ISBnews