Klienci PKO Banku Polskiego przeprowadzili 25 mln rozmów z voicebotami, podał bank. Asystent głosowy w aplikacji mobilnej IKO ma ponad 1,2 mln użytkowników, którzy rozmawiali z nim ponad 3,7 mln razy.
„W PKO Banku Polskim działa obecnie 18 botów konwersacyjnych, wykorzystujących sztuczną inteligencję, najstarszy z nich pracuje już ponad 3 lata. Technologia ta pomaga klientom i pracownikom banku, voiceboty służą m.in. do odbierania zgłoszeń na infolinii, przypominania klientom o spłacie zaległości, prowadzenia ankiet, badania skłonności do zakupu produktu oraz ochrony finansów klientów” – czytamy w komunikacie.
Tylko w lipcu voiceboty PKO BP przeprowadziły 1,25 mln rozmów, a w poprzednich trzech miesiącach (maj-lipiec) – ponad 3,7 mln, podkreślono.
„W PKO Banku Polskim masowo wykorzystujemy sztuczną inteligencję do kontaktów z klientami. A imponująca liczba 25 mln rozmów z naszymi voicebotami pokazuje, że klienci przywykli już do tej formy komunikacji i chętnie z niej korzystają. Nasze boty są zaawansowanymi rozwiązaniami, które pozwalają ludziom na swobodną komunikację w języku naturalnym, czyli tak, jak rozmawiają ze znajomymi i rodziną. To technologia, która jest i będzie ważnym elementem rozwoju banku w najbliższych latach. Ciągle doskonalimy istniejące boty i pracujemy nad kolejnymi” – powiedział dyrektor Biura Rozwoju Sztucznej Inteligencji w PKO BP Dawid Kin, cytowany w materiale.
Użytkownicy aplikacji mobilnej IKO chętnie korzystają z Asystenta głosowego, który działa w aplikacji od ponad trzech lat. To najbardziej zaawansowany voicebot na polskim rynku finansowym. Korzysta z niego 1,2 mln użytkowników. To rozwiązanie technologiczne, które powstało w PKO BP; do tej pory żadna instytucja finansowa w Polsce nie oferuje klientom asystenta głosowego z tak zaawansowanym zakresem realizowanych poleceń, wskazano także.
PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW; wchodzi w skład indeksu WIG20. Aktywa razem banku wyniosły 431,45 mld zł na koniec 2022 r.
Źródło: ISBnews