Render Cube podtrzymuje grudniowy termin premiery trybu co-op dla gry „Medieval Dynasty” na platformie Steam, poinformował prezes Damian Szymański.
„Rozwijamy 'Medieval Dynasty’. Zrobiliśmy uniwersalny tytuł, który trafił do szerokiego grona graczy (1,5 mln sprzedanych sztuk, ponad 30 tys. recenzji z +90% pozytywnych). Tryb co-op trafi 7 grudnia na PC. Jest to właściwie dodatek wielkości podstawowej wersji, celem jest udana premiera i stała sprzedaż gry przez kolejne lata, która sfinansuje kolejne produkcje i będzie zarabiać. Wiem, że nasza wielka społeczność czeka na ten tryb i dlatego utrzymujemy ten termin” – powiedział Szymański podczas webinaru Strefy Inwestorów.
Z kolei tryb co-op na konsole nowej generacji przewidywany jest na I/II kw. 2024 roku, dodał prezes.
„W planach jest wersja VR, którą robi Spectra Games z zakładanym udostępnieniem w I poł. 2024. Jedna z niewielu gier open world na VR. To nowość więc jest wyzwaniem, ale mam bardzo duże nadzieje co do tego projektu. Dalej przewidujemy ewentualnie darmowe dodatki, DLC (rozpoczęcie prac planowane w 2024), jak również potencjalny sequel, ale póki co wciąż mamy kilka dobrych lat monetyzacji dotychczasowej marki, która jest naszą własnością” – wymienił Szymański.
Render Cube zatrudnia obecnie ok. 35 osób. „Nie rozbudowujemy się dynamicznie, ale tak żeby uspokoić konkretne obszary. Obok pracy nad rozwojem 'Medieval Dynasty’, w kolejnych latach mogą rozpocząć się prace nad kolejnym IP w gatunku RPG” – wskazał prezes.
Render Cube to łódzkie studio deweloperskie założone w 2012 r. W początkowym okresie działalności skupiało się na prowadzeniu prac outsourcingowych, zlecanych głównie przez innych producentów gier, co zaowocowało współpracami z m.in. CD Projekt, Techland czy Platige Image. W ostatnich latach spółka skupia się na produkcji własnych tytułów, wydawanych na platformach PC. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w grudniu 2021 r. W lipcu 2023 r. Render Cube złożył do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o zatwierdzenie prospektu w związku z przenosinami na rynek główny GPW.
Źródło: ISBnews