Boryszew może rozważyć dla wybranych aktywów w segmencie motoryzacja Grupy Boryszew Automotive Plastics (Grupa BAP) scenariusz podjęcia działań „o charakterze co najmniej restrykcyjnej optymalizacji”, podała spółka.
„Zarząd Boryszew S.A. informuje, w ślad m.in. za informacjami zamieszczonymi w raporcie za III kwartał 2023 roku nt. sytuacji i działalności prowadzonej w segmencie motoryzacja Grupy Boryszew Automotive Plastics (Grupa BAP), że w związku powzięciem w dniu 15 stycznia 2024 r. od zarządu spółki zależnej Boryszew Automotive Plastics Sp. z o.o. informacji o nie uzgodnieniu na dzień publikacji niniejszego raportu, z kluczowym klientem Grupy BAP satysfakcjonujących obie strony umownych warunków dostosowania cen sprzedaży do aktualnych uwarunkowań makroekonomicznych obowiązujących dla poszczególnych spółek z Grupy BAP oraz w temacie ewentualnych dalszych działań restrukturyzacyjnych Grupy BAP, dla wybranych aktywów Grupy BAP rozważany może być scenariusz podjęcia działań o charakterze co najmniej restrykcyjnej optymalizacji”
Powyższe wynika ponadto z dynamicznie zmieniającego się otoczenia w branży motoryzacyjnej, niepewności związanych z brakiem stabilności oczekiwanego poziomu zamówień związanych m.in. z nieplanowanym wzrostem kosztów operacyjnych, a co za tym idzie, ewentualnych problemów z uzyskaniem oczekiwanych przepływów finansowych i niesatysfakcjonujących wyników, co z kolei się przekłada na ograniczenia możliwości samofinansowania Grupy BAP.
„W ocenie emitenta, nie można również wykluczyć, że w przypadku ewentualnego braku możliwości wdrożenia lub braku oczekiwanych efektów możliwych działań optymalizacyjnych w Grupie BAP, w dalszej kolejności wdrożone mogą być ewentualne działania naprawcze lub alternatywne, co do których na chwilę obecną nie zapadły jednak żadne decyzje” – czytamy dalej.
Jednocześnie Boryszew podkreślił, że dotychczas nie zostały podjęte żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji lub scenariusza dla poszczególnych aktywów Grupy BAP.
Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r.; wchodzi w skład indeksu sWIG80. Skonsolidowane przychody wyniosły 6,79 mld zł w 2022 r.
Źródło: ISBnews