Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5% na koniec listopada 2024 roku (wobec 4,9% miesiąc wcześniej), wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).
„Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce utrzymuje się na historycznie niskim poziomie. W listopadzie br., zgodnie z szacunkami @MRPiPS_GOV__PL, stopa bezrobocia osiągnęła 5%. Od 1990 r. nigdy w listopadzie nie zanotowano niższej wartości. Według wstępnych danych, w listopadzie 2024 r. w urzędach pracy zarejestrowanych było 776,2 tys. bezrobotnych. Pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 62,4 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej.” – czytamy we wpisie resortu na platformie X.
Jak podał wcześniej Główny Urząd Statystyczny (GUS), stopa bezrobocia zarejestrowanego wyniosła 4,9% na koniec października br. wobec 5% miesiąc wcześniej.
W projekcie przyszłorocznej ustawy budżetowej zapisano, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie 5% na koniec 2024 r. i 4,9% na koniec 2025 r.
Źródło: ISBnews