Rafako Engineering w restrukturyzacji – spółka zależna Rafako złożyła wniosek w Sądzie Rejonowym w Gliwicach XII Wydział Gospodarczy wniosek o zatwierdzenie układu wierzycieli, podała spółka.
Wierzyciele Rafako Engineering w restrukturyzacji przyjęli propozycje układowe spółki, która następnie skierowała do sądu wniosek o zatwierdzenie układu, podało Rafako.
„Nadzorca układu w postępowaniu o zatwierdzenie układu spółki zależnej emitenta tj. Rafako Engineering sp. z o.o. w restrukturyzacji z siedzibą w Raciborzu (…) stwierdził przyjęcie układu przez wierzycieli spółki zależnej emitenta tj. Rafako Engineering sp. z o.o. w restrukturyzacji z siedzibą w Raciborzu, nad którym głosowano w trakcie zgromadzenia wierzycieli spółki zależnej emitenta […] 16 lutego 2021 r.; ” – czytamy w komunikacie.
18 lutego br. spółka złożyła w Sądzie Rejonowym w Gliwicach XII Wydział Gospodarczy wniosek o zatwierdzenie układu, podano także.
„Propozycje układowe, jakie spółka złożyła wierzycielom, są wiarygodne i z jednej strony odzwierciedlają nasze możliwości, a z drugiej, szanują interesy wierzycieli, którzy mogą liczyć na znaczące zaspokojenie” – powiedział prezes Łukasz Hołubowski, cytowany w komunikacie.
Dodał, że wynik głosowania pokazuje zarazem, że kontrahenci dobrze oceniają potencjał i możliwości rozwoju spółki oraz przedstawiony przez spółkę plan restrukturyzacji.
Po zatwierdzeniu układu przez Sąd i jego uprawomocnieniu, spółka zamierza aktywnie pozyskiwać kolejne zlecenia.
„Nasz plan działania na najbliższe lata i założenia w zakresie przychodów są realistyczne, i pozwolą na rozwój spółki a zarazem wypełnienie zobowiązań układowych” – powiedział wiceprezes Marcin Jankowski.
Dodał, że spółka planuje ponownie aktywnie uczestniczyć w przetargach i zadaniach inwestycyjnych w Polsce w branży energetycznej oraz oil & gaz.
W październiku ub.r. Rafako Engineering złożyło wniosek w Monitorze Sądowym i Gospodarczym celem obwieszczenia o otwarciu postępowania o zatwierdzenie układu.
Rafako Engineering istnieje od 2007 roku. Spółka realizowała wiele dużych projektów w segmencie ropy i gazu oraz budownictwa energetycznego. Ostatnio była odpowiedzialna za rozruch nowego bloku 910 MW w Jaworznie, a obecnie zajmuje się m.in. pracami serwisowymi na tym projekcie.
Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,24 mld zł w 2019 r.
Źródło: ISBnews