Alior Bank podpisał porozumienie o współpracy z Narodowym Centrum Krwi, w ramach którego utworzone zostało Koło Honorowych Dawców Krwi, podał bank. Zrzesza ono obecnie 87 pracowników banku. Będą oni oddawać krew w placówkach krwiodawstwa w całej Polsce.
Ponadto od 10 maja 2021 r. do 1 września 2023 r. w 23 Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Polsce, w oddziałach terenowych oraz podczas mobilnych akcji pobierania krwi będzie prowadzona ogólnopolska zbiórka krwi i jej składników, w tym osocza od ozdrowieńców na hasło „Alior Bank ratuje życie”, podano.
„Mimo wielu badań medycznych krew można pozyskać wyłącznie od człowieka. Od honorowych dawców pobiera się jednorazowo 450 ml, które mogą uratować życie aż trzech osób. Ponieważ potrzeby w zakresie honorowego krwiodawstwa nieustannie się zwiększają, podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Narodowym Centrum Krwi, a także stworzyliśmy Koło Krwiodawców. Chcemy w ten sposób zachęcić naszych pracowników do inicjatywy niesienia pomocy, która może uratować czyjeś życie” – powiedziała prezes Alior Banku Iwona Duda, cytowana w komunikacie.
W Polsce w 2020 roku pobrano ponad 1,2 mln donacji krwi i jej składników od ponad 570 tys. honorowych dawców krwi. W 2020 r. zaobserwowano spadek ogólnej liczby donacji i dawców w stosunku do 2019 roku. Jednym z istotnych czynników, które miały wpływ na tendencję spadkową liczby dawców oraz liczby pobranych donacji, była sytuacja spowodowana wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej wywołanej tym wirusem.
Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 78,64 mld zł na koniec 2020 r.
Źródło: ISBnews