Jacek Chodkowski został powołany na stanowisko prezesa Dalkia Polska i dyrektora generalnego Grupy Dalkia Polska, zastępując pełniącego dotychczas te funkcje Thierry’ego Deschaux, podała spółka. W planach rozwoju grupy w Polsce jest zwrócenie się w stronę klienta przemysłowego.
„Obejmuję funkcję prezesa zarządu spółki Dalkia Polska sp. z o.o. w ważnym dla grupy momencie. Przed nami etap wdrożenia nowej strategii rozwoju. W najbliższych latach planujemy, w szczególności, skierowanie naszych usług do sektora przemysłowego. Cel, jaki sobie stawiamy jest ambitny – zamierzamy ugruntować pozycję Dalkii jako partnera transformacji energetycznej w sektorze przemysłowym. Jestem przekonany, że posiadamy wiedzę, kompetencje i możliwości, żeby sprostać temu zadaniu. Mamy już rozbudowane portfolio polskich, francuskich i międzynarodowych przedsiębiorstw przemysłowych, które wspieramy aktywnie w ich transformacji energetycznej. Doświadczenia, jakie wynieśliśmy z zagranicznych rynków, pozwalają nam lepiej rozumieć wyzwania, z jakimi będą musieli zmierzyć się przedstawiciele branży przemysłowej w Polsce” – powiedział Chodkowski, cytowany w komunikacie.
Nową ambicją Dalkii w Polsce jest oferowanie przemysłowi rozwiązań w zakresie dekarbonizacji i zwiększenia efektywności energetycznej, by wesprzeć transformację energetyczną tego sektora.
Jacek Chodkowski związany jest z grupą Dalkia Polska od 2018 roku. Do tej pory pełnił rolę prezesa Dalkia Polska Energia. Wcześniej pracował w Vattenfall Heat Poland i PGNiG Termika.
Thierry Deschaux objął stanowisko dyrektora zarządzającego nowego biura EDF w Polsce, zajmującego się działalnością jądrową.
„Ostatnie miesiące umocniły pozycję Dalkii na polskim rynku. Podjęliśmy ważne decyzje, dotyczące środowiskowych projektów inwestycyjnych w Dalkia Polska Energia, a także rozwoju usług grupy Dalkia Polska w kierunku wsparcia klientów przemysłowych w transformacji energetycznej. Nie mam wątpliwości, że Jacek Chodkowski poprowadzi grupą tak, by zrealizowała wszystkie zamierzone cele. Moja nowa nominacja jest potwierdzeniem, że Grupa EDF wierzy w polską transformację energetyczną” – skomentował Deschaux.
Dalkia zakłada, że do 2022 roku udział odnawialnych i odzyskanych źródeł energii w jej miksie energetycznym osiągnie poziom 50%.
Dalkia to spółka zależna grupy EDF, która jest obecna w Polsce od 2014 r. Dalkia Polska i jej dwie spółki zależne zatrudniają w Polsce około 400 pracowników i wypracowują obroty na poziomie 180 mln zł rocznie.
Źródło: ISBnews