Asseco Poland jako grupa pozostaje aktywna na rynku akwizycyjnym i prowadzi analizy potencjalnych celów do przejęcia, poinformował wiceprezes Marek Panek.
„W I półroczu jako grupa dokonaliśmy 11 przejęć. Bardzo aktywna jest nasza spółka z Izraela, ona dokonała w tym czasie 8 akwizycji. W ubiegłym roku nasi partnerzy z tego kraju dokonali łącznie aż 12 przejęć. My jesteśmy nieco bardziej konserwatywni pod tym względem” – powiedział wiceprezes Marek Panek podczas spotkania z dziennikarzami.
Dodał, że firma z Izraela kupiła w I półroczu br. ZAP Group, która posiada największą grupę witryn konsumenckich w tym kraju. „Wyniki tej spółki były konsolidowane dopiero jeden kwartał, a jest to firma, która generuje przychody rzędu około 200 mln zł i działa w bardzo perspektywicznym segmencie” – powiedział Panek.
Wiceprezes wskazał także, że zarząd stara się na bieżąco analizować rynek pod kątem M&A i dokonał niedawno analizy ok. 400 podmiotów i na liście potencjalnych celów, z którymi będzie chciała się porozumieć w najbliższych okresach umieściła ok. 15.
„Oczywiście, prowadzimy obecnie wiele rozmów. Musimy jednak zwrócić także uwagę, że obecne wyceny większości spółek są bardzo wysokie, a my podchodzimy do nich spokojnie i czekamy też na okazje” – podkreślił Panek.
Wiceprezes Artur Wiza zwrócił uwagę, że dla Asseco przy podejmowaniu ewentualnych decyzji dotyczących przejęć duże znaczenie ma zespół zarządzający.
„Najczęściej to my inicjujemy pewne rozmowy z firmami. Jeśli widzimy, że ludzie chcą dalej rozwijać swoją firmę, a nasza grupa daje im szansę na ten rozwój, to wtedy próbujemy zrealizować takie przejęcie i z doświadczenia wiemy, że ta droga przynosi nam najlepsze rezultaty” – powiedział Wiza.
Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 12,19 mld zł w 2020 r.
Źródło: ISBnews