Klarna we współpracy z H&M wprowadziła opcję płatności odroczonej „Zapłać za 30 dni” w sklepach stacjonarnych sieci, podała spółka. Rozwiązanie dostępne jest dla uczestników programu lojalnościowego Hello H&M Member, a zakupy w ten sposób dokonywane są z poziomu aplikacji H&M.
„Jako bank o zasięgu globalnym, naszym celem jest umożliwienie także polskim konsumentom robienia zakupów, płatności i bankowania w sposób dopasowany do ich stylu życia. Dzięki wprowadzeniu rozwiązań Klarny do fizycznych sklepów pozwalamy ich klientom doświadczyć tych samych ulepszonych wrażeń zakupowych, które stały się udziałem już 90 mln kupujących online. Ogólnokrajowa sieć sklepów H&M jest doskonałym miejscem na zaprezentowanie tego nowego rozwiązania w Polsce” – powiedział head of business development w Klarna Polska Łukasz Dwulit, cytowany w komunikacie.
„Naszym celem jest bycie preferowanym partnerem wzrostu dla wszystkich naszych merchantów, a zdolność umiejętnego łączenia tradycyjnych i internetowych zakupów ma kluczowe znaczenie. Konsumenci oczekują, że będą cieszyć się doskonałymi doświadczeniami zakupowymi zawsze i wszędzie. Teraz dajemy polskim klientom to, co najlepsze z obu światów i cieszymy się, że możemy to robić we współpracy z H&M” – dodał.
Klarna ma ponad 90 mln aktywnych użytkowników na całym świecie, którzy dokonują 2 mln transakcji dziennie. Ma ponad 250 tysięcy globalnych partnerów handlowych, w tym H&M, Saks, Sephora, Macy’s, IKEA, Expedia Group, Samsung, ASOS, Peloton, Ralph Lauren, Abercrombie & Fitch, Nike i Shein. Klarna podaje, że jest jednym z najwyżej wycenianych fintechów na świecie, jej wycena wynosi 45,6 mld USD. została założona w 2005 r., zatrudnia ponad 4 tysiące pracowników i działa na 17 rynkach. Fintech jest wspierany przez Sequoia Capital (od 2010 r.), a ostatnio do grona jej inwestorów dołączyli także m.in. SilverLake, Dragoneer, Bestseller Group, Permira, Ant Group, HMI Capital, TCV, NorthZone, Commonwealth Bank of Australia, Merian Chrysalis Investment Company Limited oraz fundusze zarządzane przez BlackRock.
Źródło: ISBnews