Asseco Poland jest optymistycznie nastawione do dalszych realizacji projektów wdrożeniowych, szczególnie w sektorze bankowym i finansowym, a także w sektorze instytucji publicznych, wynika ze słów wiceprezesa Marka Panka. Spółka pozostaje nadal aktywna na rynku M&A.
„Realizujemy obecnie 3 duże wdrożenia systemów core’owych w Polsce w dużych bankach, w tym jest BPS, ale kolejnych dwóch przypadkach nie możemy niestety ich nazwy ujawnić. Wzięliśmy również udział w połączeniu dwóch krajowych banków i robiliśmy taki projekt po raz pierwszy, co daje nam kolejne istotne referencje na przyszłość” – powiedział Panek podczas konferencji prasowej.
Według niego, dobra sytuacja jest zauważalna jest m.in. w sektorze administracji publicznej i w służbie zdrowia.
„W administracji publicznej kontynuowaliśmy istotne umowy, ale zdobywaliśmy też nowe. Tych projektów w tym segmencie jest coraz więcej. W służbie zdrowia też zanotowaliśmy znaczącą poprawę pomijając sytuację pandemiczną i związane z tym projekty” – powiedział wiceprezes.
Asseco jest również zadowolone z wyników zależnej spółki Sapiens.
„Jest to spółka bardzo aktywna. Ma obecnie 600 klientów w 30 krajach. Rocznie potrafi pozyskiwać 25-30 nowych klientów” – podkreślił Panek.
Wiceprezes Artur Wiza poinformował także, że Asseco Poland wdrożyło w jednej z firm w Polsce z branży e-commerce bardzo ciekawy projekt.
„Nie możemy wciąż ujawnić dla jakiej to było firmy. Jest to dla nas nowy segment bardzo ważny i będziemy chcieli pozyskiwać kolejne firmy z tego segmentu” – dodał Wiza.
Podkreślił, że dzięki wdrożeniu w tym roku w Domu Maklerskim PKO BP nowego systemu również spółka pozyskała kolejne kompetencje.
„Rozmawiamy już z innymi domami maklerskimi na temat ewentualnych kolejnych wdrożeń” – dodał Wiza.
Spółka pozostaje na rynku akwizycyjnym aktywna i wciąż poszukuje okazji do przejęć.
„Jeżeli chodzi o rynek M&A w Polsce, to zauważamy, że wyceny są wysokie. Oczywiście, rozmawiamy z wieloma podmiotami i zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie” – dodał Panek.
W okresie I-III kw. 2021 r. do Grupy Asseco dołączyło 14 nowych spółek.
Wartość portfela zamówień na 2022 rok spółka będzie chciała przedstawić w I kw.
„Jesteśmy we wczesnej fazie budżetowania na przyszły rok i generalnie on będzie zatwierdzany w lutym. Podobnie z backlogiem – zapewne szczegóły na 2022 rok podamy w marcu” – dodał Panek.
Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.
Źródło: ISBnews