Warsaw Equity Management – akcjonariusz Vigo Photonics – rozpoczął przegląd potencjalnych opcji strategicznych związanych z inwestycją w spółkę, podało Vigo Photonics.
”Spełnienie pierwotnych założeń inwestycji WEM oraz planowane dalsze skalowanie działalności spółki na rynkach globalnych skłoniły WEM – jako akcjonariusza finansowego – do podjęcia ww. decyzji” – czytamy w liście do Vigo Photonics.
W osobnym komunikacie spółka poinformowała, że wybrani akcjonariusze spółki, tj. Mirosław Grudzień, Janusz Kubrak, Józef Piotrowski i Zbigniew Więcław, zawarli umowy lock-up z Wood & Company Financial Services, który w ramach ewentualnej oferty akcji serii F będzie pełnił funkcję globalnego koordynatora i współprowadzącego księgę popytu oraz z Ipopema Securities, która w ramach ewentualnej oferty akcji serii F będzie pełniła funkcję współprowadzącego księgę popytu. Każda umowa lock-up została zawarta indywidualnie pomiędzy danym akcjonariuszem a współprowadzącymi księgę popytu.
„Zgodnie z zawartymi umowami lock-up, wyżej wymienieni akcjonariusze emitenta zobowiązali się do nierozporządzania posiadanymi przez siebie na dzień zawarcia umów lock-up akcjami w kapitale zakładowym emitenta (a w przypadku nabycia dodatkowych akcji emitenta lub praw do akcji serii F przez wyżej wymienionych akcjonariuszy emitenta pomiędzy dniem zawarcia umowy lock-up a pierwszym dniem notowania akcji serii F w obrocie na rynku regulowanym – także takimi akcjami emitenta lub prawami do akcji serii F) w okresie od dnia zawarcia umowy lock-up do upływu ostatniego dnia okresu 365 dni od dnia pierwszego notowania praw do akcji serii F lub akcji serii F na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (którekolwiek z tych zdarzeń nastąpi wcześniej), bez uprzedniej pisemnej zgody każdego ze współprowadzących księgę popytu. Zobowiązanie, o którym mowa powyżej, obejmuje w szczególności zakaz zbywania oraz oferowania do zbycia akcji posiadanych przez wyżej wymienionych akcjonariuszy emitenta, przy czym umowy lock-up przewidują standardowe dla tego rodzaju umów wyjątki od zakazu rozporządzania akcjami (w tym m.in. dotyczące możliwości sprzedaży akcji emitenta w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji emitenta lub w ramach skupu akcji własnych przez emitenta)” – czytamy w komunikacie.
W przypadku Mirosława Grudnia, Janusza Kubraka i Zbigniewa Więcława zobowiązanie typu lock-up dotyczy wszystkich akcji posiadanych przez tych akcjonariuszy na dzień zawarcia umów lock-up, zaś w przypadku Józefa Piotrowskiego – 80 200 akcji (z 85 037 posiadanych przez tego akcjonariusza na dzień zawarcia umowy lock-up).
Akcjonariusze Vigo Photonics zdecydują podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 20 listopada o emisji nie więcej niż 145 799 akcji serii F w trybie subskrypcji prywatnej z pozbawieniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Obecnie kapitał spółki dzieli się na 729 000 akcji.
Vigo Photonics (dawniej Vigo System) jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów czerwieni. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. W 2022 r. miała 67,9 mln zł skonsolidowanych przychodów.
Źródło: ISBnews