DataWalk, producent zaawansowanej platformy analityczno-wywiadowczej ogłosił, że stworzone przez spółkę oprogramowanie zostało wybrane przez U.S. Department of Homeland Security Customs and Border Protection (DHS-CBP), podała spółka. Platforma DataWalk zostanie wdrożona u zagranicznego partnera DHS-CBP w celu poprawy bezpieczeństwa granic kraju partnerskiego.
„Cieszymy się, że oprogramowanie DataWalk jest kupowane przez jedną z czołowych światowych agencji bezpieczeństwa publicznego. Wybór dokonany przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych Urząd Celny i Ochrony Granic stanowi kolejny dowód na to, że DataWalk spełnia wymagające kryteria dla aplikacji wdrażanych w rządzie federalnym USA” – powiedział prezes Paweł Wieczyński, cytowany w komunikacie.
Misją DHS-CBP jest ochrona granic oraz ułatwianie legalnego handlu i podróżowania przez granice Stanów Zjednoczonych. CBP koncentruje się na walce z terroryzmem, międzynarodowymi organizacjami przestępczymi i narkotykowymi, jednocześnie chroniąc i promując międzynarodową wymianę towarową.
U.S. Department of Homeland Security / Customs and Border Protection Customs and Border Protection (CBP) jest jedną z największych na świecie jednostką zajmującą się egzekwowaniem prawa (zatrudnia ponad 60 000 pracowników). Agencja jest odpowiedzialna za blokowanie napływu broni i terrorystów na teren Stanów Zjednoczonych, jednocześnie jej zadaniem jest ułatwienie legalnego podróżowania i międzynarodowej wymiany towarowej. CBP ma szerokie kompetencje, zarządza i koordynuje działania związane z kontrolą i bezpieczeństwem granic, cłami, imigracją i ochroną rolnictwa, podsumowano.
DataWalk (dawniej PiLab) to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW.
Źródło: ISBnews