Liczba aktywnych aplikacji IKO PKO Banku Polskiego przekroczyła 8 mln, podał bank. Od momentu uruchomienia użytkownicy logowali się do niej ponad 9,3 mld razy, wykonali 2,8 mld transakcji na łączną kwotę 778 mld zł.
„Mocno wsłuchujemy i wczytujemy się w opinie naszych klientów, dlatego rozbudowujemy aplikację, dostosowaną do ich rosnących potrzeb i wymagań. Te 8 mln aktywnych aplikacji potwierdza, że PKO Bank Polski jest liderem mobilnej bankowości i konsekwentnie, zgodnie ze strategią, rozwija się cyfrowo. Nieustannie rosnące liczby, pokazujące aktywne korzystanie przez użytkowników IKO z usług bankowych i pozabankowych są dowodem na to, że nasza aplikacja jest wygodna, bezpieczna i codziennie aktywnie używana. Mocnym wsparciem dla coraz większej popularności IKO jest też praca naszych doradców w oddziałach i na bankowej infolinii, którzy na co dzień edukują i wspierają klientów, podpowiadając im, jak mogą korzystać z coraz to nowych możliwości IKO. Bankowość w smartfonie wraz z rozwijającym się ekosystemem usług dodanych to przyszłość i nowe możliwości zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Aplikacja mobilna IKO jest i będzie w kolejnych latach jednym z filarów rozwoju największego polskiego banku” – powiedziała dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO BP Katarzyna Dziwulska, cytowana w komunikacie.
Nowe funkcje i usługi, z jakich od niedawna mogą korzystać użytkownicy aplikacji mobilnej, to m.in. tryb dyskretny (ukrywanie salda), nowa odsłona kantoru internetowego, podpowiadanie strefy parkowania w wybranych miastach, bardziej szczegółowa analiza wydatków przez asystenta głosowego oraz usługi dodatkowe, np. Telemedycyna, Bezpieczny Ekran, Bezpiecznie w Internecie, kody do Multikina.
Wśród wdrożeń zaplanowanych w IKO w najbliższej przyszłości jest m.in. czat z konsultantem, możliwość złożenia reklamacji, zakup i obsługa ubezpieczenia na życie i wniosek o karty kredytowe dla klientów firmowych, podkreślono.
Średnio codziennie w IKO realizowanych jest prawie 2,7 mln różnych operacji finansowych. Najczęściej użytkownicy płacą BLIK-iem w internecie – to 29% ze wszystkich transakcji, robią przelew na rachunek (20%) oraz przelew na telefon (16%).
PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW; wchodzi w skład indeksu WIG20. Aktywa razem banku wyniosły 501,52 mld zł na koniec 2023 r.
Źródło: ISBnews
Ale nie ma mnie.