Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) otworzył przedstawicielstwo w Amsterdamie, podał bank. Główne zadania biura to wsparcie ekspansji polskich firm na lokalny rynek, promowanie Polski i BGK oraz reprezentowanie banku w kontaktach z niderlandzkimi instytucjami i biznesem.
Amsterdam jest czwartym miastem w Europie, w którym BGK otworzył swoje zagraniczne przedstawicielstwo, podano.
„To ważne, że mimo niekorzystnej sytuacji, w jakiej znalazła się europejska i globalna gospodarka, dajemy polskim przedsiębiorcom kolejne wsparcie przy zagranicznej ekspansji. Ułatwi to naszym firmom dostęp do rynku niderlandzkiego. Zadaniem przedstawicielstwa jest również budowanie postrzegania i pozytywnego wizerunku BGK w sektorze finansowym oraz promowanie Polski na lokalnym rynku, co w efekcie przełoży się na nawiązanie jeszcze bliższych relacji biznesowych między Niderlandami a Polską” – powiedział pierwszy wiceprezes zarządu BGK Paweł Nierada, cytowany w komunikacie.
Ponadto przedstawicielstwo w Amsterdamie będzie reprezentować BGK w relacjach z niderlandzkimi instytucjami finansowymi oraz inwestycyjnymi, jak również z polskimi podmiotami obecnymi na lokalnym rynku, podkreślono.
Przedstawicielstwem BGK w Amsterdamie pokieruje Ewelina Twisterling, mająca 14-letnie doświadczenie w sektorze bankowym. Karierę zawodową rozpoczęła w 2006 r. w Fortis Bank Polska, gdzie zajmowała się finansowaniem oraz obsługą największych korporacji w Wielkopolsce. W 2008 r. przeniosła się do oddziału banku Fortis/ABN Amro w Amsterdamie, gdzie dołączyła do komercyjnego zespołu „Energy Commodities”, finansującego międzynarodowy handel ropą naftową oraz produktami naftowymi. Od 2017 r. pracowała w Amsterdam Trade Bank N.V. na stanowisku Senior Relationship Manager, gdzie była odpowiedzialna za budowanie portfela klientów międzynarodowych na globalnym rynku handlu surowcami i produktami.
Wcześniej BGK otworzył swoje zagraniczne przedstawicielstwa w Brukseli, Frankfurcie i Londynie. W najbliższym czasie planuje uruchomienie biur w Mediolanie, USA i w Singapurze, podsumowano.
BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.
Źródło: ISBnews