Bank Pocztowy podpisał umowę z MoneyGram na kolejne 5 lat, dotyczącą współpracy w zakresie obsługi przekazów pieniężnych, podał bank. Przekazy do ponad 200 krajów poprzez MoneyGram można zrealizować w sieci Banku Pocztowego oraz placówkach pocztowych zlokalizowanych na terenie kraju, w sumie w ponad 4 700 punktach.
Z usługi mogą korzystać osoby fizyczne, które chcą nadać za granicę lub odebrać w Polsce przekaz. Nie muszą być przy tym klientami Banku Pocztowego, podano.
„Dzięki współpracy z MoneyGram ułatwiamy Polakom oraz cudzoziemcom pracującym i przebywającym w Polsce wysyłanie pieniędzy do ich rodzin czy odbiór środków pieniężnych. Od kilkunastu miesięcy obserwujemy wzrost w zakresie wysyłki przekazów pieniężnych. Szczególnie jest to widoczne w okresach świątecznych. W sumie rocznie realizujemy około 500 tys. przekazów o wartości około 600 mln zł” – powiedziała dyrektor departamentu bankowości instytucjonalnej Banku Pocztowego Alicja Sierakowska, cytowana w komunikacie.
Do Polski przekazy pieniężne są przekazywane najczęściej z Wielkiej Brytanii, Włoch i Niemiec, a z Polski wysyłane na Ukrainę, do Gruzji oraz Wielkiej Brytanii.
„Wzrost gospodarczy Polski w ostatnich latach spowodował duży napływ migrantów, głównie z Wspólnoty Niepodległych Państw. Korzystają oni szeroko z oferowanej usługi, a już od stycznia 2022 kwota jednorazowej transakcji wzrosła do 20 000 zł, co przyczyni się do dalszego wzrostu rynku. MoneyGram od lat inwestuje w polski rynek i posiada tu m. in. największe na świecie centrum operacyjne wspierające globalną sieć placówek MoneyGram” – powiedział dyrektor sprzedaży MoneyGram na Europę Wschodnią, Kraje Bałtyckie, Rosję i WNP Zbigniew Furmańczak, cytowany w komunikacie.
Bank Pocztowy współpracuje z MoneyGram od 2008 roku.
Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.
Źródło: ISBnews